Киїнська сільська рада повідомила, що на виконання Закону про управління відходами припиняється діяльність місцевого сміттєзвалища.
«…тепер для нашої громади передбачено використання одного єдиного полігону для сміття, що розташований біля міста Чернігів в районі Масани.
Згідно з цим законом на території нашої громади не передбачено існування, облаштування та використання полігонів для накопичення, складання, зберігання та утилізації будь-якого сміття», - йдеться у повідомленні на сторінці Киїнської сільради у соцмережах.
Те сміттєзвалище, яким користувались у громаді, повинно бути прибране та рекультивоване (відновлена родючість ґрунту та рослинного покриття). Саме це зараз і виконується.
У громаді систематично двічі на місяць вивозиться побутове сміття осель.
Відповідно до згаданого ЗУ, побутові відходи - це змішані та/або роздільно зібрані відходи від домогосподарств, включаючи відходи паперу, картону, скла, пластику, деревини, текстилю, металу, упаковки, біовідходи.
Побутові відходи не включають відходи промисловості, сільського і лісового господарства, рибальства та аквакультури, резервуарів для септиків, каналізаційних мереж та відходи їх оброблення, включаючи осад стічних вод, транспортні засоби, строк експлуатації яких закінчився, відходи будівництва та знесення, вуличний змет, медичні відходи.
Тобто, сплачуючи за послугу регулярного вивезення сміття, мешканці громади можуть розраховувати виключно на вивезення побутового сміття.
Усе інше сміття та відходи повинні вивозитися власниками осель та підприємств окремо і виключно на сміттєзвалище "Масани".
«Для цього слід звертатись у спеціальні компанії, що надають подібні послуги. Це не безкоштовно і тарифи на такі послуги різні. Тому, звертаємо вашу увагу на наступне:
- сміття вивозиться виключно на сміттєзвалище "Масани",
- Киїнська громада займається виключно вивезенням побутового сміття,
- сміття сільського господарства, будівництва, виробництва та габаритне сміття вивозиться власником окремо,
- самовільне скидання сміття на території громади у будь-якому місці є порушенням закону і карається чималими штрафами», - заявили у сільраді.
Там уточнили: це «не забаганка сільради чи окремих представників громади, а Закон України, який прийнятий Верховною Радою та підписаний Президентом України і його всі повинні виконувати».
"Час Чернігівський" писав про таке: