Білоруське опозиційне видання «Гомяльські Флагшток» повідомляє: чимало білорусів не підтримують позицію Олександра Лукашенка і не вбачають в українцях ворогів, а тому, усі небайдужі жителі Гомельщини намагаються збирати та передавати самотужки гуманітарну допомогу у чернігівські прикордонні громади. Це - приватна ініціатива, підкреслює видання. Як це все відбувається - у Флагштоку навіть опублікували окремий матеріал.
Минулими вихідними волонтери з Гомеля відвезли на кордон з Україною чергові партії допомоги для жителів сіл Чернігівської області. Продукти, засоби гігієни, ліки — те, без чого залишилися люди через військову агресію РФ, оскільки їхні населені пункти виявилися відрізаними від транспортного сполучення.
У білоруському виданні зазначають, що ця допомога не від держави, а від простих білорусів, які об'єдналися у волонтерські групи, за власний кошт купують необхідні речі та на особистих авто потай відвозять на кордон.
Останніми днями таку допомогу отримали мешканці Добрянки, Городні, Нових Яриловичів, Ріпок, Горностаївки, Строївки, Олешні, Грибової Рудні та інших сіл.
Упродовж кількох тижнів гомельчани, а також білоруси з інших регіонів збирали необхідну допомогу через волонтерські чати, брали участь у цьому й протестантські громади. Речі, які привозили небайдужі люди, зберігали у католицькому Будинку милосердя, в офісі приватної компанії, а потім й при православному храмі.
Волонтери відвозили допомогу до білоруських пунктів пропуску та на нейтральну територію – туди приїжджали українські волонтери та самі мешканці прикордоння, щоб транспортувати речі до села. Напрямок із Білорусі виявився єдиним можливим шляхом постачання допомоги в умовах російської окупації.
ЗСУ вже повернуло під контроль прикордонні з Білоруссю території, проте ділянки доріг із Чернігова та Києва ще залишаються замінованими та частково зруйнованими, тому гомельці поки продовжують збирання та доставку допомоги буквально на свій страх та ризик.