Перша віце-премʼєрка чернігівка Юлія Свириденко поділилася новиною - українські інженери випробовують першу вітчизняну модель машини для розмінування, яка за своїми характеристиками не поступається кращим іноземним аналогам. 21 лютого побачили перші плоди програми підтримки інновацій у гуманітарному розмінуванні.
Як доказ вона виклала відео випробувань.
Розробники цієї моделі — резиденти українського штабу з інновацій — компанія «efarm pro». Їхня машина створена на основі шасі трактора Т-156, оснащена системою безпілотного управління і може розміновувати територію за заздалегідь заданою траєкторією.
«Завдяки системі точного землеробства, відстань між смугами розмінування складе лише 2 сантиметри. Це неймовірна точність. Машина може очищати до 5 000 м2 за годину. Для порівняння таку ж потужність має MV-10, яку нещодавно передав Україні Європейський союз», - пише Свириденко.
Запчастини в «efarm pro» повністю українського виробництва, хизується міністерка. І додає: по-перше, це підтримка українських виробників, робочі місця і додаткові податки до бюджету. А по-друге, можливість ремонтувати машину фактично в будь-якому місті.
Що відомо про «efarm pro»?
Це бренд, який спеціалізується на виробництві сільгосптехніки, має офіси у Києві та Сумах. Бренд належить компанії Gardarika Tres LLC, виробник та дистриб'ютор агрообладнання, займається системами точного землеробства та інтегрує новітні технології в аграрний сектор з 2014.
З початку воєнних дій компанія займає активну соціальну позицію та стала флагманом проєкту з гуманітарного розмінування та налаштування безпечної праці на українських полях, які постраждали від вибухонебезпечних предметів.
Також вона є власником бренду і виробником агронавігаторів та автопілотів Efarm.pro.
З 2016 компанія забезпечує агроринок зерновими аераторами та транспортерами зерна. Вже понад 2000 господарств придбали та користується обладнанням українського виробництва, яке по своїм показникам перевищив імпортні аналоги.
Компанією володіє сумчанин Олександр Приходченко.
Наразі гумрозробка проходить підготовку до сертифікації й після завершення всіх процедур її готові запустити у серійне виробництво. За попередніми розрахунками машина коштуватиме суттєво дешевше, аніж іноземні аналоги подібного типу.
«Наша мета — ефективний ринок розмінування і те, що це вже третя українська машина для розмінування фактично за півроку, є свідченням того, що бізнес зацікавлений в розвитку цієї сфери», - зауважила чернігівка.
Все це здійснюється в рамках програми підтримки інновацій у гуманітарному розмінуванні від Kyiv School of Economics та Міністерства економіки України.
Нині в Україні потребують розмінування 30% території — 174 тис кв км. Наприклад, лише на Чернігівщині з початку року обстежено 3,8 тис га і виявлено 5400 вибухонебезпечних предметів. Тож, роботи і для нової техніки - вистачить.
Джерело: Юлія Свириденко у соцмережах
"Час Чернігівський" писав про таке: