НАЗК склало адмінпротокол стосовно народного депутата Анатолія Гунька, який отримав у подарунок годинник марки «Breguet» вартістю понад 10 000 доларів США від свого помічника, інформує телеграм-канал відомства.
Сам Анатолій Гунько прокоментував це журналістам Суспільне.Чернігів:
“До того як я став депутатом, я був юристом. У мене були дві компанії юридичні. Моя компанія “Гільдія права” приймала участь у дуже великому суді щодо гучної справи — пограбування правоохоронцями ювелірного магазину у Києві. Воно було ще у 2015 році. Ми, тобто моя фірма, я, як адвокат, ми відсудили цій фірмі (магазину, - ред.) збитки, тобто компенсували, на понад один мільйон доларів. І власники магазину подарували Ігорю (помічник Анаталія Гунька, - ред.) цей годинник, бо він саме представляв нашу компанію у судах. Це було чи у вересні чи у жовтні 2020 року. Коли я став депутатом, у листопаді 2020 року, мабуть чи на Новий рік чи одразу після, він мені його подарував, мовляв, що перемога у цій справі (пограбування ювелірного магазину та відшкодування грошей, - ред.) це більше моя заслуга. Ігор тоді був працівником моєї юридичної фірми. Коли я став депутатом, я вийшов з співзасновників. А Ігор ще не був моїм помічником. Я подарунок офіційно задекларував, тобто все — питань не має. І тут НАЗК питає: ваш помічник вам подарував. Я їм пояснював, що мій помічник ще не був помічником моїм, тим більше він помічник на громадських засадах. Давав їм пояснення, ну, побачимо. Вони навіть звернулися до заводу “Кристал”, чи дійсно вони надавали “Гільдії права” такий годинник, ті підтвердили. Тому я не розумію, суд розбереться, але я не розумію...”.
Анатолій Гунько переміг на довиборах до Верховної Ради у 2020 році по 208-му округу (до складу округу входять колишні Бахмацький, Борзнянський, Куликівський, Менський і Талалаївський райони та частина Ічнянського району (місто Ічня і територія на північний схід від нього).
Головним опонентом Анатолія Гунька був лідер «Радикальної партії» Олег Ляшко.
Дружина нардепа Наталія Гунько, уродженка м. Бровари, з 27 квітня 2021-го року очолює Київську обласну раду.
Також складено адміністративні протоколи, щодо кількох депутатів та голів.
Приміром, ще один народний депутат Олександр Гайда використав право на депутатське звернення у власних інтересах.
А міський голова Новоград-Волинська Житомирської області Микола Боровець під час участі у виборах на посаду міського голови отримував добровільні внески до свого виборчого фонду від фізичної особи. Після своєї перемоги Голова призначив цю особу до виконавчого комітету міської ради, та не забував її щомісячно преміювати.
Голова Уманської районної ради Черкаської області Віталій Олійник одночасно з виконанням своїх повноважень упродовж одного року був директором ТОВ.
Багато посадовців, які преміювали родичів та забезпечували доплати самим собі: в. о. директора Центрального державного історичного архіву України Олена Полозова, керівник Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області Роман Гурський, голова Фастівської районної ради Київської області Віктор Веремейчик, Могилів-Подільської районної ради Вінницької області Іван Телеватюк, Первомайської районної ради Миколаївської області Алєся Порхун та Хмельницької районної ради Хмельницької області Олександр Чорнієвич.
Читати також: Атрошенко наскаржився «ЧЕСНО» на політичний тиск, а на ділі це виявилося штатною перевіркою заяви Гашпара