56-річну Надію Харькову з Хотівлі добре знають не лише в Городнянській громаді, а й далеко за її межами. Відео, які вона створює разом з односельцями і викладає в соцмережах, давно підкорили серця тисяч українців. Останній проєкт – «На п’ять хвилин у минуле» – винятком не став, хоч втілили його в життя хотівляни всього за дві години.
– Жаль, пізно відкрила я для себе тікток. Там такі відео заходять, – посміхається Надія Віталіївна. І розповідає: – Та починалося все, як завжди, жартома. У мого односельця є «Волга» 1959 року випуску, у мене – старенький «Запорожець», ось і виникла ідея зробити ретро-відео, як на таких розкішних машинах компанія під’їжджає до місцевого клубу, він закритий, а тому всі вони сідають в авто, розвертаються і їдуть гуляти в інше село.
Думаю, багато хто впізнав у цьому відео свою молодість, бо відгуків було чимало. А потім мені почали писати поради, що б іще такого цікавого з нашої минувшини можна було б зняти.
Сама по собі я активістка. Сміюся, що то в нас по роду пішло. Батько мій любив веселити людей, грав на гармошці, ось і я така. Мені постійно треба щось придумувати, постійно потрібні рух та активність, а люди чомусь завжди ідуть за мною. То зйомку до Дня вишиванки чи Дня української хустки влаштую, то масове прибирання, й односельці це підтримують. Ну ніяк із мене цей культпрацівник не вийде!
«На п’ять хвилин у минуле»
Надія Харькова вирішила зняти відео ще й про будні села часів її дитинства й молодості.
- Односельці активно цю ідею підтримали. Власне, як і завжди. В обідню перерву (а вона в мене із 13-ї до 15-ї) зібралися разом, одяглися, як у ті часи, і почали! Просто йшли селом і шукали підходящі місця. То самобутній будинок, яких тоді була більшість, а зараз спробуй знайди, то лавочка з тих, на яких дуже полюбляли збиратися і тодішня молодь, і старші селяни, то дисковий телефон на вікні, який був іще якою розкішшю, то «Піонерська правда», яку тоді читали всі, то квітуче поле, де полюбляли бігати, то вогнище, на якому смажили сало на паличках.
Знімала все це на телефон моя дочка Ліля, ну а попутно і фото робила. Отак цей проєкт і реалізувався.
Звісно, описати словами ту атмосферу, яка панує на відео, неможливо, а тому заходьте в групу «Хотівля – рідний край» у фейсбуці і дивіться або ж підписуйтесь на інстаграм чи тікток Надії Харькової. Бо в майбутньому вона планує запостити туди ще не одну цікавинку.
– Ой, уже продумую! Скільки ще всього цікавого було в ті часи, які добре пам’ятаємо і ми, і старше покоління, але вже не застало молодше. Думаю, багато хто згадає, як стрибали «в резиночку», збирали фантики з цукерок, грали в магазин із листям-грошима. Та знімати і знімати ще!
Джерело: "Гарт", авторка Катерина ДРОЗДОВА
"Час Чернігівський" писав про таке: У російському Брянську вирішили згадати минуле і відродити… партизанський рух