Мова йде про таку знайому чернігівцям Гомельщину. Про це повідомило білоруське опозиційне видання «Гомельскі Флагшток».
«Чи знаєте ви, що навіть після початку війни білорусь продовжує використовувати територію України? Таких місць у білорусі два, всі вони в Гомельській області. Щоб дістатися до гранітних кар’єрів біля села Глушкавичі Лельчицького району, потрібно проїхати територією України 3 кілометри», - пишуть журналісти і викладають карти з Google Earth.
Щоб дістатися до прикордонного переходу с, необхідно проїхати територією України 2,6 км (мова йде про Житомирщину). У 2021 білоруська влада навіть планувала відремонтувати міст через річку Славечну, який повністю розташований на території України.
Судячи з повідомлень житомирських прикордонників - про цю проблему там знають, а тому додатково укріпили кордон, ще влітку там тривало масштабне будівництво інженерних споруд.
Згодом, телеграм-канал видання раптово видалив цю новину.
Можливо, частково відповідь на цей крок криється у тому, що один з прикордонних районів Гомельщини очолив колишній особистий охоронець Лукашенка.
Тепер керуватиме прикордонним з Україною Наровлянським районом (розташований у 78 км від кордону з Чернігівщиною) Володимир Антоненко. Йому 48 років, він місцевий. З 1994 перебував на службі у внутрішніх військах МВС, де тривалий час працював у особистій службі безпеки Лукашенка.
Про призначення свого охоронця персонально висловився і сам Лукашенко:
«Молодець, що ризикнув. Я давно говорю, що треба залучати військових людей. Молоді хлопці, відслужили, йдуть у запас. Таких хлопців треба підбирати, які нам серйозно можуть допомогти», - пише той же «Флагшток».
Зміну на посаді керівника адміністрації найменшого за населенням району Гомельської області можна назвати несподіваною. За останні 20 років тут змінилися лише три керівники. Колишній голова райвиконкому, колишній комунальник Сергій Дилюк очолював район менше 3 років і тепер відправлений на аналогічну посаду до Лельчицького району, який також розташований на кордоні з Україною, коментують журналісти видання.
"Час Чернігівський" повідомляв про черги на кордонах : Від мобілізації: білоруси тікають до Польщі, а росіяни - до білорусі.