Наслідки війни: чернігівські виробники вмовляють замовників з-за кордону, що в області можна працювати

14 ЧЕРВНЯ 2022, 17:04

9041

Підприємства легкої промисловості Чернігівщини одні з перших відновили виробництво після облоги міста та окупації області. Днями працівники галузі відзначили своє професійне свято.

Володимир працює на швейній фабриці вже понад 30 років. Він один з небагатьох чоловіків, які опанували цю професію, яку вважають жіночою, але через такі стереотипи не переймається.  

"Вчився на швачку, а коли сюди прийшов, то сказали, що чоловік повинен стояти за утюгом. Більше частину на утюгу, раніше на пресах, ґудзики пришивав", - каже Володимир, працівник швейної фабрики.

Марина одна з наймолодших працівниць у своєму цеху. Каже, що робота швачки довподоби, хоча і не приховує, що мріяла про іншу професію. 

"Я мріяла стати вчителькою, але і швачкою працювати подобається. Не зовсім легка промисловість, так як у нас йде пальто, але ми звикли і задоволені", - розповідал Марина, працівниця швейної фабрики

Нині на фабриці гаряча пора. Треба встигнути виконати чергове замовлення. 

"Зараз шиємо жіночі жакети, я шию кармани, у мене процес – сиджу на карманах",  - каже Тетяна працівниця швейної фабрики 

Український і, зокрема, чернігівський виробник через війну опинився в непростих умовах. Замовників з-за кордону доводиться буквально вмовляти і пояснювати, що підприємства на Чернігівщині можуть успішно працювати. 

"Доводиться пояснювати іноземним партнерам, що працювати в Україні ще можливо. Вони несуть величезні ризики, нема гарантій, що товар знов повернеться на кордон", - розповів Дмитро Стус, юрист-консультант фабрики.

Фабрика нині завантажена не на повну свою потужність, але готова збільшувати обсяги виробництва. Є замовлення, тож у майбутнє дивляться з оптимізмом, а тому шукають нових працівників. 

"Ми б хотіли працювати на 100 і 150%. Є для цього замовлення. Можемо працювати, як для європейських замовників, так і замовлення внутрішнього. Ми запрошуємо працівників. Навчимо. Будемо раді і чоловіків. Гарантуємо соцпакет і зарплату 2 рази на місяць", - каже Наталія Романовська, керівниця підприємства.

Внесок підприємств легкої промисловості у відновлення економіки регіону відзначив і начальник чернігівської військової адміністрації В’ячеслав Чаус, який ознайомився з роботою однієї з фабрик галузі. Він очікує надання Чернігівщині статусу спеціальної економічної зони, що стимулюватиме розвиток бізнесу і сприятиме відновленню регіону.

"Ми маємо себе відчувати захищено з точку зору ворожої активності, над цим працюють ЗСУ, і друге ви маєте себе відчувати у безпеці з точки зору життя, фінансів та перспектив", - розповів В’ячеслав Чаус, начальник Чернігівської ОВА.

Наразі на Чернігівщині відновили свою роботу вже близько половини підприємств різних галузей промисловості. Загалом руйнувань та пошкоджень зазнали понад 60 підприємств.

Читати також: Після 24 лютого: як себе почуває галузь нерухомості Чернігівщини?

Схожі новини

Слухачів все більше, викладачів не вистачає: як працює позашкільна освіта на Чернігівщині

18 СІЧНЯ 2025, 19:06

Фото

У школі на Чернігівщині ремонтують спортзал за кошти французів

18 СІЧНЯ 2025, 15:57

Вiдео

На прикордоння Чернігівщини передали електротранспорт

18 СІЧНЯ 2025, 13:31

Чи є світло в лікарнях із сонячними панелями?

18 СІЧНЯ 2025, 12:28

Житель Чернігівщини віддасть прикордонним корівкам три причепи сіна

18 СІЧНЯ 2025, 11:16

На Донецькому напрямку поліг 31-річний захисник із прикордонної громади

18 СІЧНЯ 2025, 10:50

Ворог обстріляв три прикордонні громади на Чернігівщині

18 СІЧНЯ 2025, 09:16

ТОП-переглядів