НАШІ ЛЮДИ: байкер про допомогу військовим, дальні поїздки та зміни у субкультурі

09 КВІТНЯ 2024, 21:27

1252

Голова "Об'єднаного байкерського фронту" Олександр Стогнієнко

Говоримо із головою "Об'єднаного байкерського фронту" Олександром Стогнієнком про те, як долучитись до руху байкерів, допомогу ЗСУ та про те, чи кожен мотоцикліст - байкер.

Дивіться відео або читайте текстову редакторську версію.


Журналіст Арсен Чепурний: Привіт, друзі! Говоримо сьогодні про байкерський рух і допомогу військовим із головою байкерської організації Олександром Стогнієнком у передачі «Наші люди».

– Як ви долучились до байкерського руху?

– Це пов'язано з Черніговом. Тут живе мій друг Іван Леньо, лідер гурту KOZAK System. Ми навчалися з Іваном в Умані в музичному училищі. Якось він заїхав в гості. Розмова зайшла за життя, за байки. Ми поїхали подивитись байки… і купили мені байк. Він ініціював моє входження до спільноти байкерської. І це стало частиною мого життя. Це було років п'ять тому.

– Що найбільше приваблює у байкерському русі?

– Можливо, це на загал виносить і не потрібно, але мене приваблює в байкерському «двіжі» те, що ти живеш з мінімальними обмеженнями. Мені це подобається: воля, свобода, дорога, мотоцикл, вітер.

– Куди їздили найдальше?

– В Туреччину. Ми з моїми друзями декілька років тому з Білої Церкви поїхали на Одесу, далі на Болгарію і та Туреччину. Відвідали Gold Wing Treffen європейської федерації. І з Туреччини через Сербію, Угорщину ми піднялися в Німеччину.  І уже з Німеччини поїхали через Польщу в Україну. Коло було 6 тисяч км. Ми проїхали різні країни, побачили багато людей, побачили таких же, як ми, байкерів. Були ми в Румунії. Є така «мекка байкерів»: Трансфэгэраш, це серпантинна дорога, веде гірського озеро, неймовірна природа, з усієї Європи там можна побачити байкери.

– Про спільноту байкерів

– Загалом байкери розділяються по моделям мотоциклів, по іншим категоріям. Зазвичай з'їзд власників Gold Wing мотоциклів – це називається Gold Wing Treffen. Харлеїв – свій «двіжняк». А такого спільного загального немає.

В Україні, я так розумію, створення «Об'єднаного байкерського фронту» було продиктоване часом. У нього влилися волонтери, байкери, і не має значення, яка у тебе модель мотоцикла. Можливо, ти зараз і не маєш мотоцикла. А наша громадська організація об'єднує людей, які в душі байкери.

– Про «Об’єднаний байкерський фронт»

– На початку повномасштабного вторгнення ми займалися різними речами, бронеплитами, бронежилетами. Різні люди різні речі робили. І коли пішли запити від військових на техніку, ми сконцентрувалися на своєму хобі. Ми почали відновлювати цю техніку, передавати на фронт. А щоб привернути увагу до нашого «двіжа», ми почали самі їздити на фронт.

На блокпостах всі розуміють, що це за техніка, куди вона їде. Ми наїздили за рік майже 60 тисяч кілометрів, відновили більше 100 мотоциклів, які зараз успішно працюють на фронті. Тобто, виходить, що громадська організація створилася в результаті прагнень людей допомогти. Ми сконцентрувалися чітко на відновленні мототехніки.

 «Об’єднаний байкерський фронт» відновлює та передає бійцям мототехніку

– Звідки берете мотоцикли, які возите військовим?

На початку ми купували цю техніку: за свої, за гроші наших друзів, хтось робив донати мототехнікою. Але на сьогоднішній день наша громадська організація розрослась до таких великих масштабів. До нас почали долучатися громадами: Вільшанська, Попільнянська, Романівська громади Житомирської області. Вони завантажують великі машини і привозять до нас на ремонтну базу отакі мотоцикли. Привезли вже майже чотири фури мотоциклів. Це 45 мотоциклів. Ми відновлюємо і від їхнього імені, від нашої громадської організації, передаємо це на фронт.

– Кожен мотоцикліст – байкер?

– Байкерство – це субкультура. І в цій субкультурі бувають різні люди, різної ступені порядності. Я вважаю, що наша громадська організація зламала стереотипи відношення до байкерів. Тому що, у числі перших захисників є байкери.  У числі волонтерів є байкери. І ми не займаємо пасивну роль в нинішній ситуації. Ми допомагаємо і стараємося бути корисним нашим суспільствам.

– Як повномасштабна війна змінила байкерський рух?

– Байкерська спільнота є частиною суспільства, а воно змінилося. Є дуже багато мотофестів, мотоклубів, які просто промовчали, не стали активною рушійною силою. Ми – організація, яка одна з усіх, що зайняла активну позицію. І ми стали і сказали, ми будемо допомагати нашим байкерам, які воюють на фронті. Будемо допомагати технічно, матеріально і морально, підтримуючи їх.

Голова "Об'єднаного байкерського фронту" Олександр Стогнієнко

* * *

Дивіться попередні випуски програми: 

Схожі новини

На Чернігівщині поліція звинуватила жінку у вбивстві матері, а суд виправдав

18 СІЧНЯ 2025, 22:29

Слухачів все більше, викладачів не вистачає: як працює позашкільна освіта на Чернігівщині

18 СІЧНЯ 2025, 19:06

Фото

У школі на Чернігівщині ремонтують спортзал за кошти французів

18 СІЧНЯ 2025, 15:57

Вiдео

На прикордоння Чернігівщини передали електротранспорт

18 СІЧНЯ 2025, 13:31

Чи є світло в лікарнях із сонячними панелями?

18 СІЧНЯ 2025, 12:28

Житель Чернігівщини віддасть прикордонним корівкам три причепи сіна

18 СІЧНЯ 2025, 11:16

На Донецькому напрямку поліг 31-річний захисник із прикордонної громади

18 СІЧНЯ 2025, 10:50

ТОП-переглядів