«Наш край» під забороною: що буде з партією?

21 ЧЕРВНЯ 2024, 09:19

1030

«Наш край» під забороною: що буде з партією?

«Наш край» під забороною: що буде з партією?

19 червня колегія суддів Восьмого апеляційного адміністративного суду завершила розгляд адмінсправи № 857/6/24 про заборону політичної партії «Наш край». Суд задовільнив позовні вимоги Міністерства юстиції України, що стосувалися заборони діяльності партії. Крім цього, рішенням суду майно, кошти та інші активи партії, її обласних, міських, районних організацій, первинних осередків та інших структурних утворень передадуть у власність держави. Позову Мін’юсту передувало звернення Боровицької міської ради щодо заборони «Нашого краю».

Смертельний удар

На офіційному сайті ВААС звертають увагу на те, що повний текст рішення по справі про заборону політичної партії буде оприлюднений на офіційних сайтах Міністерства юстиції України та Верховної Ради України. В Мін'юсті уточнили, що заборону винесено на підставі документів СБУ щодо доказів підривної діяльності членів вищевказаної партії (зокрема закликів від керівників та членів партії та її осередків).

Показово, що Мін'юст подав до суду, реагуючи на звернення депутатів Бобровицької громади. Нагадаємо, 23-го листопада 2023 року на тридцять першій сесії Бобровицької міської ради 8 скликання депутати звернулися до Президента України, Ради національної безпеки і оборони України, Верховної Ради України, Міністерства юстиції України щодо заборони діяльності політичної партії «Наш край».

З якими аргументами звертались до Мін’юсту?

У своєму зверненні депутати наголошували на тому, що політична партія «Наш край» — проросійська політична партія в Україні, створена переважно з вихідців колишньої проросійської Партії регіонів. Співзасновниками партії є Олександр Мазурчак, Юрій Гранатуров, Олександр Фельдман, Антон Кіссе та Сергій Кальцев, які до подій Революції гідності 2014 року були членами забороненої Партії регіонів. Партія «Наш край» є ідейною послідовницею проросійської «Партії регіонів», ідентичними є навіть партійні кольори (блакитний та білий).

На переконання депутатів, члени цієї партії схильні до антиукраїнських чи антидержавницьких дій. Керівний склад цієї партії та її лідери в повному складі входили до структури мафіозної команди президента втікача та зрадника Віктора Януковича. Зокрема, мова йде про таку особу як Деркач Андрій Леонідович, який є одним із лідерів політичної партії «Наш край», якому на даний час оголошено про підозру у державній зраді. За інформацією Служби безпеки України, Андрій Деркач був завербований ГУ ГШ ЗС рф у 2016 році. З вересня 2020 року Міністерством фінансів США проти Деркача запроваджено персональні санкції через спроби вплинути на вибори президента США 2020 року. З 2021 року Деркач також знаходиться під санкціями РНБО України.

Не оминули увагою і нардепа від Чернігівщини – Бориса Приходька, який також є одним із лідерів цієї партії.

«Приходько у грудні 2012 року був призначений Сергієм Арбузовим (гаманцем режиму Януковича) на посаду першого заступника Голови Національного банку України. На даний момент обвинувачується у розкраданні 2 млрд 68 млн грн з Державного аграрного фонду України. Державне обвинувачення звинувачує Приходька в тому, що у лютому 2014 він у змові з головою правління Аграрного фонду України та посадовими особами «Брокбізнесбанку» Сергія Курченка незаконно заволодів вищевказаними коштами Аграрного фонду», - йшлося у зверненні Бобровицької міської ради.

Що кажуть у «Нашому краю»?

Услід за рішенням суду вийшла у публічний простір і заява від «Нашого краю». Там кажуть, що збираються доводити свою правоту у Верховному Суді й називають рішення Восьмого апеляційного адміністративного суду спробою ліквідації політичної сили.

«Мін'юст за надуманими підставами видає окремі поодинокі епізоди діяльності кількох депутатів за систематичну антиконституційну діяльність політичної партії «Наш край». «Наш край» у своїй діяльності відстоює виключно проукраїнські позиції. Будь-які звинувачення її в антиукраїнській діяльності – безпідставні, а спроби заборонити партію – незаконні. Тому, незважаючи на спроби заборонити «Наш край», партія відстоюватиме свою правоту у Верховному суді», - коментують в керівництві партії.

Чим завершиться судова епопея – невідомо, але перші ластівки є дуже невтішними для «Нашого краю». Ця партія опинилась на шляху реальної ліквідації та конфіскації майна. Важливо підкреслити в цій історії роль Боборовицької міської ради. З джерел у її середовищі, нам стало відомо, що після звернення працівники СБУ уточнювали аргументацію. Таким чином звернення представницького органу громади слугувало щонайменше поштовхом до дій Міністерства юстиції, а це – прецедент на всю країну.

Автор: Віталій НАЗАРЕНКО

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

Вiдео

Секретар Чернігівської міської ради знову не зміг зібрати депутатів на сесію

21 ЛИСТОПАДА 2024, 19:53

Відстоював Батьківщину з 2014-го: рідні просять за петицію щодо присвоєння звання Героя України (посмертно)

21 ЛИСТОПАДА 2024, 19:41

Валентина Драгунова приїхала на похорон батька. І залишилась

21 ЛИСТОПАДА 2024, 18:55

Півтори години детонації: наслідки ракетного удару ЗСУ по Брянщині

21 ЛИСТОПАДА 2024, 17:27

Фото

Сучасні системи відеоспостереження за лісами показали... дітям

21 ЛИСТОПАДА 2024, 16:15

Сказ виявили у лося на території Чернігівського району

21 ЛИСТОПАДА 2024, 15:48

Гуде чи ні — діти навчаються. У протирадіаційному сховищі вільно розмістилися всі класи

21 ЛИСТОПАДА 2024, 15:20

ТОП-переглядів