На прикордонні Чернігівщини про тварин не забули. На носі зима. Лісівники завжди у холоди підгодовують лісових тварин. А цього року підготувалися? Трави було багато, накосили?
— Звичайно, — запевнив Роман ЗАКЛЕТНИЙ, мисливствознавець філії «Новгород-Сіверське лісове господарство». — На сьогодні вже заготували дві з половиною тонни сіна. І заготівля триває. Буде ще тонн п’ять, не менше.
Є спеціальна ділянка, поле з півгектара. Де ми сіємо, вирощуємо і косимо для тварин, що водяться на території мисливських угідь. Цим займаються штатні єгері.
Крім сіна вони в’яжуть віники. 350 штук залишилося з минулого року. І ще 450 зробили свіжих. Перед тим, як вивішувати тваринам, сушимо. А перед тим, як сушити, єгері їх вимочують у розсолі, щоб були смачніші і корисніші для тварин. Віниками взимку ласують козулі, лосі. Ці віники в’яжуть з гілок берези, липи, інших листових. Сосну не заготовлюємо, її й так вистачає.
А для зайців заготовляємо інші віники. Це такі снопики з колосків вівса. Взимку вивішуємо їх. Цьогоріч заготовили 50 штук.
— А вистачить? Не помруть зайці з голоду? — переймаюся за вухастих. Їх багато.
— Вистачить. Єгеря ще накрутять. Багато вівса залишається на полі і воно стає підгодівельним майданчиком на зиму.
Не по всій території філії ми можемо зараз добратися до наших годівниць. Більш як половина не обслуговуються, там небезпечно. А де тільки можна — викладаємо їжу. Виставляємо солонці. Це цільний брикет солі, 5 або 10 кг. Викладається на спеціальну підставку. Закуповуємо солонці десь раз на два місяці, коли попередній злизують. Сиплемо зерно — фураж. Його будемо закуповувати у наших аграріїв з вересня. Переважно кукурудзу, січку, овес. Кабанів підгодовуємо зерном.
Мисливське господарство філії займає площу 21,5 тисячі гектарів.
Крім мисливських угідь філії «Новгород Сіверське лісове господарство» ДП «Ліси України», є ще два приватні мисливські господарства: «Каштан» і «Боровик». Кожне також займається підгодівлею звірів на своїй території.
На жаль, майже не підгодовують зараз звірів на території Семенівщини. Двоногі тварини з того боку кордону не дають.
Джерело: "Вісник Ч", авторка Олена ГОБАНОВА
"Час Чернігіський" писав про таке:
- Виростила сама: сині дамські пальчики та білий оригінал
- Ветерани ЗСУ можуть безплатно вивчитися на монтажників
- Із Менщини на Донеччину, звідти знову на Менщину: як доля Миколу Тищенка кидала
* * *
Ще більше цікавої інформації читайте та дивіться на цифрових майданчиках "Вісника Ч":