Надію Двойнос, дружину колишнього старости Жукоток, підозрюють у передачі розвідданих ворогу

03 ЖОВТНЯ 2022, 06:16

3740

Надію Двойнос, дружину колишнього старости Жукоток, підозрюють у передачі розвідданих ворогу

Під час затримання

У Жукотках (Михайло-Коцюбинська територіальна громада) тільки й розмов про затримання співробітниками СБУ 32-річної Надії Двойнос, матері чотирьох дітей. 

Найменшому рік, найстарша дитина навчається в школі. Надія і сама з багатодітної родини. Вона дружина Максима Двойноса, колишнього старости Жукоток (пішов з посади десь рік тому).

Говорять, що брат Наді нині боронить Україну. А вона в таку історію вплуталася, що в голові не вкладається. 

Жукотки більше місяця були під окупацією. Російські військові жили в будинку навпроти Двойносів. Ще тоді жінка іноді говорила односельцям:

«Давайте быстрее перекрашивать остановку (імовірно, у російський триколор. — Авт.) и будет у нас ЖНР. Поздравляю всех с новой властью».

Селянам і на думку не спадало, що після визволення її погляди не змінилися.

«СБУ затримала російську агентку, яка передавала розвіддані про переміщення та дислокацію підрозділів ЗСУ в регіоні. Слідством встановлено, що жінка після початку повномасштабного вторгнення налагодила зв’язки з російськими окупантами. Після звільнення території вона продовжила співпрацю з ворогом, здійснюючи збір даних про розташування сил оборони, місця зберігання озброєння та військової техніки, розміщення блокпостів, рух військових колон.

Зібрані відомості зловмисниця за грошову винагороду передавала окупантам за допомогою одного з месенджерів. Під час проведення обшуків у затриманої правоохоронці вилучили засоби комунікації з доказами листування з представником спецслужб рф.

Наразі слідчі СБУ повідомили їй про підозру. Пособниці окупантів обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою», — повідомила служба безпеки.

Також оприлюднили уривок переписки:

«Напротив агрофирмы — два здания, одно селищний совет, там никого нет. А в доме культуры оборудовали кухню и готовят еду военным, которые копают окопы. Начало видео ето вьезд в село со стороны разбитого элеватора, о котором писала ранее. Было движение двух колон техники. Одна шла через село в сторону (СБУ замалювало назву населеного пункту). Другая шла в сторону... Надеюсь канал точно закрыт». З того боку їй відповідь: «Добрый вечер. Не переживайте. Канал закрыт».

— Тепер у разі доведення вини за частиною 3 ст. 114-2 Кримінального Кодексу «Несанкціоноване розповсюдження інформації про переміщення зброї та бойових припасів в Україну, переміщення або розміщення Збройних сил України чи інших військових формувань, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану» підозрюваній загрожує від восьми до 12 років ув’язнення.

Молодицю вже зачинили у СІЗО.

— Як вважаєте, дружина займалася протиправною діяльністю чи її підставили? — зателефонувала Максиму Двойносу, чоловіку Надії.

— Хай суд у всьому розбирається. Я взагалі не хочу говорити на цю тему.

— Дітей забрали чи вони з вами?

— Діти зі мною.

Джерело: "Віснич Ч" від 22 вересня 2022 року, авторка Валентина Остерська

Схожі новини

Менше обстрілів, більше ворожих дронів: ситуація у прикордонні Чернігівщини

15 КВІТНЯ 2024, 08:19

Загинули на фронті: на Чернігівщині поховали трьох бійців ЗСУ

14 КВІТНЯ 2024, 21:37

За держзраду суд дав пастуху п’ятнадцять років

14 КВІТНЯ 2024, 19:58

Виконують пісні на замовлення, гроші йдуть на авто для військових

14 КВІТНЯ 2024, 18:33

У молодої родини горів відремонтований будинок

14 КВІТНЯ 2024, 17:29

За три дні мати зібрала 130 тис грн сину на бусик: віддавати їздила на Донеччину

14 КВІТНЯ 2024, 16:38

Чим обробляти дерево якщо брунька вже зелена

14 КВІТНЯ 2024, 14:16

ТОП-переглядів