На відновлення чернігівських пам‘яток збиратимуть у крипті: Depositphotos та Мінкульт запускають благодійний аукціон

30 СЕРПНЯ 2022, 15:19

1793

Знаменита платформа візуального контенту Depositphotos презентує творчий проєкт «Відродження». Його мета - зібрати кошти на відновлення зруйнованих російськими окупантами видатних архітектурних пам’яток України. Нині кількість зруйнованих об'єктів вже з півтисячі.

Як повідомляють на сайті проєкту, щодня в нашій країні обстрілюють десятки культурних об’єктів, а їх кількість сягає понад 450. Кожен зруйнований музей, пам’ятник чи вулиця є цінною частиною культури України; вони також відіграють вирішальну роль у житті українців, які називають ці місця своїм домом.

Щоб допомогти зберегти та відродити культуру України, Depositphotos, міжнародний ринок контенту, співпрацював із 7 українськими художниками, щоб створити серію тематичних творів мистецтва NFT для продажу. Кожна ілюстрація передає унікальне художнє бачення того, як деякі зі зруйнованих місць можуть виглядати в майбутньому.

Усі твори мистецтва NFT доступні для багаторазової покупки, кошти перераховуються безпосередньо на криптогаманець Міністерства культури та інформаційної політики України.

«Купуйте благодійні NFT і робіть свій внесок у культуру України», - закликають у Depositphotos.

«За шість місяців війни в Україні росіяни зруйнували сотні наших музеїв, театрів та будинків культури. Українській культурі та національній спадщині завдано шкоди майже на 6 мільярдів євро, і, судячи з дій та намірів рф, ця цифра буде лише збільшуватися. Саме тому вже сьогодні важливо підтримувати сучасні ініціативи та креативні проєкти з відновлення унікальної культурної спадщини України, залучаючи до процесу якомога ширше коло небайдужих людей», - коментує міністр культури. України Олександр Ткаченко.

Перший аукціон стартує за 2 дні. У переліку з 38 робіт є і 4 присвячені Чернігову: готель «Україна», аеропорт у Шестовиці, кінотеатр імені Щорса та Чернігівська обласна бібліотека для юнацтва.

Авторками чернігівських NFT-колекцій виступили Жанна Єнікеєва та Богдана Давидюк.

Від Жанни Єнікеєвої

Від Богдани Давидюк

Ось так описує враження від Чернігова Жанна Єнікеєва:

«Чернігів — невелике, затишне місто. Будівлі у його середмісті нагадують шоколадні будиночки. Він має дуже теплу й душевну атмосферу, тому сюди хочеться приїжджати на вихідні.

Чернігів, як найсміливіший захисник, одним із перших дав відсіч загарбникам. Мої марки ілюструють новий Чернігів, сповнений щасливих людей та любові. Я мрію побачити місто у нових барвах!».

Богдана Давидюк на сайті проєкту пише:

«Недіючий нині аеропорт Шестовиця у Чернігові — пам’ятка зі спадщини монументального мистецтва. Його фасад оздоблювала серія мозаїчних композицій, яка була зруйнована. Ось чому фіксувати такі пам’ятки надзвичайно важливо, адже, на жаль, ми не знаємо, коли втратимо їх».

Ціна лота - у критовалюті етереум або більше відомій як ефір - 0,025 Ethereum або у доларовому еквіваленті 37$.

Доступні 400 копій кожного цифрового малюнку.

NFT-твори доступні для придбання в музеї META HISTORY.

NFT non-fungible token – невзаємозамінний токен – це запис у реєстрі блокчейну, що являє собою реальний об'єкт. Завдяки NFT можна зацифрувати будь-який предмет, картинку, відео тощо. По суті, це цифровий сертифікат, що підтверджує володіння певним активом.

Токен — це одиниця обліку в мережі блокчейн, за допомогою якої можна створювати цифрові цінності. Блокчейн — це децентралізована мережа, яка функціонує за принципом послідовного ланцюга блоків, які містять інформацію щодо операцій із токенами. Записи у блокчейні не підлягають змінам та є загальнопублічними, тому це дозволяє уникнути маніпуляцій з даними та забезпечити їх безпеку.

Токени в таких мережах бувають двох типів: взаємозамінні (fungible tokens) та невзаємозамінні (non-fungible token). Приклад: криптовалюта біткоін є взаємозамінним токеном, оскільки будь-який біткоін має таку ж вартість, як і інший, та може служити об’єктом для обміну з іншими криптоактивами. «Невзаємозамінний» ж у цьому контексті означає, що він унікальний, як із погляду об’єкту, що він описує, так і вартості. Тобто колекційна картинка, яка представлена токеном і є єдиною у своєму роді, не може бути замінена іншою аналогічною, бо іншої такої в природі вже не існує.

Вартість цифрових творів у NFT може сягати і сотень мільйонів доларів. Зокрема, Bored Ape Yacht Club або Яхт-клуб мавп, що нудьгують — це одна з найпопулярніших NFT-колекцій у світі. Загальний продаж картинок мавпочок з Bored Ape Yacht Club досяг $1 млрд.

А це - Bored Apes Yacht Club - одна з найдорожчих в світі NFT-колекцій

Час Чернігівський писав, що урядовці запускають проект під назвою "Армія дронів": Українцям показали, як виглядає Армія дронів

Схожі новини

Слухачів все більше, викладачів не вистачає: як працює позашкільна освіта на Чернігівщині

18 СІЧНЯ 2025, 19:06

Фото

У школі на Чернігівщині ремонтують спортзал за кошти французів

18 СІЧНЯ 2025, 15:57

Вiдео

На прикордоння Чернігівщини передали електротранспорт

18 СІЧНЯ 2025, 13:31

Чи є світло в лікарнях із сонячними панелями?

18 СІЧНЯ 2025, 12:28

Житель Чернігівщини віддасть прикордонним корівкам три причепи сіна

18 СІЧНЯ 2025, 11:16

На Донецькому напрямку поліг 31-річний захисник із прикордонної громади

18 СІЧНЯ 2025, 10:50

Ворог обстріляв три прикордонні громади на Чернігівщині

18 СІЧНЯ 2025, 09:16

ТОП-переглядів