На території білорусі є російський «Іскандер», що може бити по Чернігівщині

27 СЕРПНЯ 2022, 13:44

2093

На території білорусі є російський «Іскандер», що може бити по Чернігівщині

Фото ілюстративне

Цю інформацію озвучив в інтерв‘ю виданню «РБК-Україна» представник Міністерства оборони Вадим Скібіцький. Він зауважує: ризик нанесення ракетних ударів з білорусі лишається надзвичайно високим. 

А от наземного вторгнення звідти не буде. Поки що. 

- Територія білорусі несе нам загрозу і на сьогодні це насамперед загроза ракетних ударів як повітряного компоненту, так і наземного. На території білорусі зараз розміщено один дивізіон ракетного комплексу "Іскандер", який і здійснює ракетні пуски, три дивізіони C-400, С-300. Ми бачили, коли зовсім нещодавно зенітними ракетами комплекса C-300 обстрілювалася Чернігівська область (мова йде про 28 липня - ред.), - говорить Скібіцький.

Основна задача цих ЗРК – це захист повітряного простору. І видно, як вони активно працюють, коли на територію білорусі заходять бомбардувальники Ту-22, C-400 здійснюють прикриття цих бомбардувальників. Друга мета розміщення цих ЗРК – це нанесення ударів по наземних цілях, вони мають ракети, переобладнані в вид "земля - земля".

Їхня точність низька, але вони можуть наносити ураження особовому складу, цивільному населенню. Бойова частина цих ракет містить орієнтовно 6 тисяч маленьких осколків, вони розлітаються і це загроза будь-якому об'єкту на їхньому шляху.

Повітряний компонент – це бомбардувальники Ту-22М3, які можуть нести крилаті ракети повітряного базування – ті ж самі X-22, якими нещодавно (розмова відбулася 25 серпня, – ред.) були обстріляні українські території, в тому числі Шепетівка.

Це реальна загроза, яка знаходиться на високому рівні. Якщо говорити про сухопутний компонент, його там у достатній кількості немає. Там є тільки окремі підрозділи сил спеціальних операцій. 

- Ми не бачимо ні перекидання туди сухопутного компонента, ні нарощування, ні створення будь-яких наступальних угруповань. Там вздовж кордонів зараз знаходяться лише батальйони збройних сил республіки білорусь, які проводять навчання, обладнали свої позиції і несуть службу на ротаційній основі, - зауважує фахівець.

Якщо говорити про росіян, то, за оцінками українських розвідників, зараз на території білорусі перебуває приблизно 1000 військовослужбовців. Там також постійно розгорнуті два вузли зв'язку.

Таким чином, загроза російського сухопутного вторгнення з території білорусі на сьогодні знаходиться на низькому рівні, вона мінімальна. Буде зростати, якщо там розпочнеться розгортання потужного сухопутного компонента.

До речі, нещодавно ми писали про те, як у Чернігів минулого тижня приїжджали білоруські опозиційні журналісти.

Схожі новини

«Хто, якщо не я?» - казав молодий захисник: рідні просять за петицію щодо звання Героя України (посмертно)

22 ЛИСТОПАДА 2024, 17:42

На Чернігівщині 21 ветеран війни придбав житло - допомогла держава

22 ЛИСТОПАДА 2024, 17:37

Спецтема

Плече допомоги: чим та як допомагають закордонні партнери освіті Чернігівщини?

22 ЛИСТОПАДА 2024, 16:15

Класична схема: чернігівця обдурили, видаючи себе за працівників банку

22 ЛИСТОПАДА 2024, 14:29

«Хата на фундаменті тричі піднялася й опустилася»: громада придбала житло для ВПО

22 ЛИСТОПАДА 2024, 14:15

93-річна бабуся почала волонтерити. Тривожиться за воїнів

22 ЛИСТОПАДА 2024, 13:36

У селі уламки шахеда гупнули за 40 метрів від житла. Пошкоджені 11 будинків

22 ЛИСТОПАДА 2024, 12:04

ТОП-переглядів