Холминська загальноосвітня школа знаходиться у Чернігівській області, за 34 кілометри від ворожого кордону. Тож тут діти постійно чують вибухи та сигнали повітряних тривог. Завдяки співпраці Raiffeisen Bank - Aval та KSE Foundation, тепер вони перечікують їх в обладнаному укритті.
З початку повномасштабного вторгнення навчальний заклад вимушено перевели на дистанційний формат, бо укриття не було облаштовано. Тож майже 300 школярів, серед яких діти з п’яти сіл, суттєво втратили рівень знань, погіршилося і їхнє здоров’я.
«Дистанційне навчання має багато негативного: у дітей не відбувається соціалізація, вони неуважні, погіршується осанка і зір. Рівень знань також впав», – відмічає Віта Кулик, директорка Холминської школи.
До ремонту в укритті дітям було знаходитися некомфортно – воно було темне, стіни в плісняві, відсутня вентиляція, а замість покриття на підлозі використовувалися дерев’яні палети. Роботи, які були виконані завдяки колаборації, суттєво змінили становище.
Що зробили?
Стяжку підлоги, тінькування стін, пофарбували всі поверхні, змонтували вентиляцію, зробили нове освітлення та розетки, аварійне освітлення, протипожежні двері, закупили 50 штук яскравих і зручних лавочок.
Це сховище, як і десятки інших, облаштовано у межах всеукраїнської програми «ЗАХИСТОК: Безпечна освіта», започаткованої KSE Foundation.
Тепер школярі повернулися за парти. Також укриттям можуть користуватися відвідувачі будинків культури й дитячої творчості та юнацтва, які знаходяться поруч зі школою.
"Час Чернігівський" писав про таке:
- У громаді біля Чернігова побудували протирадіаційне укриття для дитсадка
- Як виглядає нове бомбосховище у Старому Білоусі?
- У Сираях для школярів встановили модульне укриття