На Смолинському торфозаводі відновили унікальну «звір-машину»

19 КВІТНЯ 2024, 14:52

3575

Та сама "звір-машина" Смолинського торфозаводу

Та сама "звір-машина" Смолинського торфозаводу

Працівники «Смолинського торфозаводу» філії ДП «Чернігівторф» відновили установку для розчистки карстових каналів. «Звір-машина» копає карстові канали на глибину до 2 метрів. За словами головного інженера торфозаводу, таких машин в Україні більше немає, всі давно порізані на металобрухт. 

Тягає установку бульдозер Т-130, яких на Чернігівщині можна перерахувати на пальцях однієї руки. 

Головний інженер Смолинського торфозаводу Андрій Страхов і та сама "звір-машина"

Головний інженер Смолинського торфозаводу Андрій Страхов і та сама "звір-машина" 

«Цю «звір-машину» ми відновили власними силами і власним коштом, - каже головний інженер Смолинського торфозаводу Андрій Страхов. – На жаль, поки що випробувати її не можемо, бо не реально заїхати на болота, які своєчасно не вдалося осушити».

На Смолинському торфозаводі відновили унікальну «звір-машину»

На Смолинському торфозаводі відновили унікальну «звір-машину»

Чому так трапилося? 

«Все через те, що керівництво ДП «Чернігівторф» тривалий час не підписувало договір оренди екскаватора, який мав висушити болото. Такого екскаватора у нас немає, ми щороку його орендуємо, але новоспечене керівництво ДП блокувало оренду техніки. Тепер сезон розпочнеться із запізненням, бо заїхати на болото ми не можемо». 

Автор: Віталій НАЗАРЕНКО

"Час Чернігівський" писав про таке:

Схожі новини

Ірина Гончаренко, яка ніколи не народжувала, і три її дочки

04 ЛИСТОПАДА 2025, 20:13

У Чорнобильській зоні літатиме дрон: навіщо його запустили

04 ЛИСТОПАДА 2025, 17:21

Знімальну групу Суспільного не пустили на зустріч голови Прилуцької міськради з ОСББ. У міськраді пояснили

04 ЛИСТОПАДА 2025, 16:37

Тіло захисника не могли повернути додому майже 10 місяців: на Донеччині поліг 45-річний житель Чернігівщини

04 ЛИСТОПАДА 2025, 15:31

Фото

"Ця боротьба триває завдяки їм": родинам захисників із Чернігівщини передали посмертні нагороди

04 ЛИСТОПАДА 2025, 13:51

Фото

«Вона досі плаче, як згадує»: нардепка розповіла історію чернігівської акушерки, яка 43 дні приймала пологи в підвалі

04 ЛИСТОПАДА 2025, 12:25

Двоє чернігівців стали фіналістами третього сезону телешоу «Поле»: скільки грошей виграли і куди витратили

04 ЛИСТОПАДА 2025, 10:50

ТОП-переглядів