Забруднюючі органічні відходи вже дійшли до ділянки Десни в межах Чернігова. Про це повідомили у Міністерстві захисту довкілля і природних ресурсів. Натомість результати проб води, які здійснює водоканал, нічого загрозливого поки не зафіксували.
Концентрація рівня розчиненого кисню у воді та хімічного споживання кисню залишалася без суттєвих змін. Ні плівки на поверхні, ні запаху не спостерігалося. Лише в прибережній зоні був донний осад чорного кольору. У Чернігові попередили про заборону купання у Десні. Міський пляж огороджено і він порожній. Та є чернігівці, які кожен день слідкують за ситуацією на річці і суттєвих змін теж поки не помітили.
Ганна, чернігівка:
Вода темна не від забруднення, просто осів мул, він був до забрудененя, був в минулі роки. По якості води, а я займаюся плаванням, то скажу, що вода придатна для купання. Риба плаває, як раніше вистрибує, качки теж плавають, вужі плавають, запаху нема. Якість стала краще, бо менше купається.
А от вище за течією Десни у Менській громаді оговтуються від негативних наслідків забруднення. Там дуже багато мертвої риби. Загалом на території Чернігівщини станом на ранок 6 вересня зібрали більше 10 тон загиблої риби.
Юрій Стальніченко, секретар Менської міської ради:
По всьому узбережжю, починаючи від Слобідки, Макошино і закінчуючи Ушнею, щоденно тисячі рибин прибираємо. Організавана робота по збору мертвої риби, збирали по 1,5 тони в день. Є бачення, що вже менше.
Джерелом забруднення була рф, але що саме скинув ворог поки ніхто не може визначити. Є лише кілька версій: скид у Сейм органіки цукрового або спиртзаводу, отруєння вибуховими речовинами або навіть умисне зараження потогенними організмами.
Автори: журналіст Юрій Михуля, оператор Олександр Довбенко.