На прикордонні садять ліс: прилетіло в будиночок лісника

17 ЛИСТОПАДА 2023, 14:09

3793

На прикордонні садять ліс: прилетіло в будиночок лісника

Оксана Карасьова, дружина майстра лісу, саджає ліс біля Семенівки

Завдяки теплій погоді лісівники саджають нові дерева на території прикордонних лісів Семенівщини та Новгород-Сіверщини. Уже висадили все заплановане на рік, але вирішили саджати ще. До морозів.

— Саджаєте так пізно, бо не давали російські обстріли?

— А хіба вони припинилися? — реально дивиться на речі Олександр ДЕМЧЕНКО, директор філії «Новгород-Сіверське лісове господарство». — Зараз повністю недоступні для відновлювальних робіт територія Грем’яцького лісництва та половина лісів Семенівського та Орликівського лісництв. І все ж в Орликівському лісництві висаджено 3,4 гектара нового лісу, а в Семенівському — 8,1 гектара.

Семенівські лісники кажуть, що раніше відновлення лісу встигали проводити весною, але вже другий рік практикують і осіннє садіння.

— Усього річний план лісовідновлення в Новгород-Сіверській філії був 130 з лишнім гектарів, — пригадує цифри Олександр Григорович. — Більшу половину висадили навесні. Лишалося на осінь із запланованого 53 гектари.

— Які дерева і де посадите? Там, де ліс горів?

— Відновлюємо ділянки, де були планові вирубки лісу. Переважно висаджуємо сосну. Є ділянки, де висіяли жолуді. Трохи беріз, на краю соснового лісу. Їх садять для захисту від пожеж.

Роботи проходять там, де це можливо та безпечно.

— Усе-таки територія прикордонна, і прильоти можуть бути всюди. Або розтяжки чи ще якась російська підлість. Ніхто не постраждав?

— Бог милував. Але ось учора прилетіло просто в будиночок лісника в Грем’ячі. Добре, що на той час у будівлі нікого не було, люди буквально за день-два до того виїхали.

— Будинок лісника був на два входи, — детальніше пояснив Андрій ІРХА, староста Грем’яча. — З одного боку їх контора, з іншого жив лісничий. Прильот був саме в жилу частину. Самого лісничого, Володимира Манджули, на той момент в будиночку не було. Він у відпустці, зараз удома в Авдіївці (на Сосниччині). Це було в понеділок, 6 листопада, десь о 16.00. І крім будинку лісника в Грем’ячі тоді ще постраждали чотири жилі хати і трактор. Люди в погребах сиділи.

Авторка: Олена ГОБАНОВА. Фото Михайла ВОЛКА, "Вісник Ч"

"Час Чернігівський" писав про ліси:

Схожі новини

У Ріпках працюватиме суддею СБУшник з Ірпеня

27 ТРАВНЯ 2024, 17:27

​Роман Насіров виходить із СІЗО: невідомі добродії внесли 55 млн грн застави

27 ТРАВНЯ 2024, 16:21

На Чернігівщині запрацювала соціальна перукарня

27 ТРАВНЯ 2024, 15:21

У прикордонній громаді орудували вандали

27 ТРАВНЯ 2024, 14:09

Вiдео

Громади Чернігівщини допомагатимуть ветеранам

27 ТРАВНЯ 2024, 13:05

Міський голова Мени показав, де нині служить на Донеччині

27 ТРАВНЯ 2024, 12:49

Фото

Військовий оркестр з Чернігова знявся у кліпі Зіброва

27 ТРАВНЯ 2024, 11:35

ТОП-переглядів