На прикордонні садять ліс: прилетіло в будиночок лісника

Лис 17, 14:09

3293

На прикордонні садять ліс: прилетіло в будиночок лісника

Оксана Карасьова, дружина майстра лісу, саджає ліс біля Семенівки

Завдяки теплій погоді лісівники саджають нові дерева на території прикордонних лісів Семенівщини та Новгород-Сіверщини. Уже висадили все заплановане на рік, але вирішили саджати ще. До морозів.

— Саджаєте так пізно, бо не давали російські обстріли?

— А хіба вони припинилися? — реально дивиться на речі Олександр ДЕМЧЕНКО, директор філії «Новгород-Сіверське лісове господарство». — Зараз повністю недоступні для відновлювальних робіт територія Грем’яцького лісництва та половина лісів Семенівського та Орликівського лісництв. І все ж в Орликівському лісництві висаджено 3,4 гектара нового лісу, а в Семенівському — 8,1 гектара.

Семенівські лісники кажуть, що раніше відновлення лісу встигали проводити весною, але вже другий рік практикують і осіннє садіння.

— Усього річний план лісовідновлення в Новгород-Сіверській філії був 130 з лишнім гектарів, — пригадує цифри Олександр Григорович. — Більшу половину висадили навесні. Лишалося на осінь із запланованого 53 гектари.

— Які дерева і де посадите? Там, де ліс горів?

— Відновлюємо ділянки, де були планові вирубки лісу. Переважно висаджуємо сосну. Є ділянки, де висіяли жолуді. Трохи беріз, на краю соснового лісу. Їх садять для захисту від пожеж.

Роботи проходять там, де це можливо та безпечно.

— Усе-таки територія прикордонна, і прильоти можуть бути всюди. Або розтяжки чи ще якась російська підлість. Ніхто не постраждав?

— Бог милував. Але ось учора прилетіло просто в будиночок лісника в Грем’ячі. Добре, що на той час у будівлі нікого не було, люди буквально за день-два до того виїхали.

— Будинок лісника був на два входи, — детальніше пояснив Андрій ІРХА, староста Грем’яча. — З одного боку їх контора, з іншого жив лісничий. Прильот був саме в жилу частину. Самого лісничого, Володимира Манджули, на той момент в будиночку не було. Він у відпустці, зараз удома в Авдіївці (на Сосниччині). Це було в понеділок, 6 листопада, десь о 16.00. І крім будинку лісника в Грем’ячі тоді ще постраждали чотири жилі хати і трактор. Люди в погребах сиділи.

Авторка: Олена ГОБАНОВА. Фото Михайла ВОЛКА, "Вісник Ч"

"Час Чернігівський" писав про ліси:

Схожі новини

ЗМІ повідомляють про вороже ДРГ, яке напало на бліндаж прикордонників на Чернігівщині

Гру 03, 09:08

Ворог обстріляв три громади на Чернігівщині: є поранені та пожежі

Гру 03, 08:42

Цуцики, обзели і пучки: в яку ціну відходи деревини для людей

Гру 02, 21:43

Під Марʼїнкою загинув батько трьох дітей, уродженець Новгород-Сіверської громади

Гру 02, 18:59

Фотографував військомат та блокпости: суд дав 7 років студенту із Чернігівщини

Гру 02, 17:12

Де можна придбати чернігівську новорічну ялинку?

Гру 02, 16:17

Росіяни обстріляли прикордонну громаду Чернігівщини із мінометів - поранені двоє людей

Гру 02, 15:01

ТОП-переглядів