Попри оперативну паузу на фронті - війна триває. А отже, зміцнювати захист та тримати кордон потрібно щодня. Ліцензіат азартного бізнесу вирішив підтримати чернігівських захисників. Сіверянам передали будівельні матеріали для побудови бліндажів - таку допомогу отримали артилеристи на Чернігівському напрямку. У даному випадку мова йде про тенти, плівку, бензин та генератори, а також турнікети та тактичні рукавички.
Ще раніше один з працівників цієї ж самої компанії (Favbet) - айтішник Володимир Ріпка (Support L2 Middle Engineer), став до лав ЗСУ. Він розповів про те, як почалася війна для нього.
- 24 лютого вдень я ще частково працював, а ввечері планував поїхати до військової частини. Мені відразу видали зброю і сказали готуватися до оборони. Майже 2 тижні ми перебували в частині, обороняючи її. Після цього нас зібрали й направили в центр підготовки, де навчали, забезпечили технікою, бронежилетами й касками. Майже 3 тижні тривало бойове злагодження підрозділу. Напередодні виїзду з центру підготовки ми не знали точно, куди саме нас відправляють, але морально вже були готові до різних місць. Виїхали о 5 ранку. Добиралися на наступну локацію приблизно півтори доби. Це був північний кордон нашої держави, Сумська та Чернігівська області, тут я знаходжуся до сьогодні.
Як готують захисників-новобранців? До складових бійцівської підготовки належать базовий курс, тактичний напрямок і вогнева підготовка. Базовий курс — це медична підготовка.
- В першу чергу, це потрібно, щоб урятувати самого себе. Багато людей не мають таких знань і не можуть допомогти ні собі, ні іншим у критичних обставинах. Тактичний напрямок — це навчання поводження зі зброєю, а також сигналів, які існують на полі бою. Вогнева підготовка — це відпрацювання на полігоні технік нападу та захисту, - розповів Володимир Ріпка.
Сам він у армії займається питаннями організації та забезпечення зв’язку між підрозділами. Переважно, це телефонія та супутниковий зв’язок. Це - дуже важливий напрямок. Бійці пересуваються між підрозділами дуже обережно, тому що їх періодично обстрілюють і викривають ворожі ДРГ.
Сам він радить усім новобранцям намагатися опанувати себе, бути зібраними. Згадує, як почувався розгубленим у перші ж дні повномасштабного вторгнення.
- Це той психологічний стан та перші ночі у військовій частині, коли нічого не знаєш, не розумієш, як далі розгортатиметься ситуація, коли ворог з усіх сторін. Особливо складно було вночі, доводилося бути напоготові.
Завжди бути обережними, контролювати свій психологічний стан і усвідомлювати, що українців оточує величезна кількість інформації, як правдивої, так і неправдивої. Ніколи не піддаватись на провокації, не дозволяти розводити паніку. Це дуже важливо робити, щоб не погіршувати ситуацію, радить захисник.
Читати також: «Ми повинні були втримати Чернігів, бо це наше місто і наші люди», - оборонець Чернігова з позивним «Математик»