На Носівській дослідній станції яблука, алича та слива по 10, а персик по 30 гривень за кілограм

14 СЕРПНЯ 2023, 11:42

4731

На Носівській дослідній станції яблука, алича та слива по 10, а персик по 30 гривень за кілограм

Ранній сорт "Манет"

Носівська селекційно-дослідна станція, що розташована в селі Дослідне Носівської громади, реалізує продукцію садівництва. Площа, яку займають яблуні та кістечкові, складає близько п’яти гектарів. Розмаїття сортів дерев в садах дослідної станції дивує – від традиційних сортів абрикосів до схрещеної аличі з абрикосою і сливою, різноманітні сорти персиків та нектарину, аличі та слив.

Сад біля адміністративної будівлі селекційно-дослідної станції має вісім років. Тут ростуть різні за смаковими якостями та термінами дозрівання сорти яблунь.

«Людям подобаються такі ранні сорти як «Мантет» і «Папіровка». «Папіровку» часто плутають із «Білим наливом», але цей сорт крупніший і більш соковитий, «Мантет»  - дуже запашне яблуко», - каже головний садовод, молодший науковий співробітник Носівської селекційно-дослідної станції Світлана Злобінцева. – Є в нас і прекрасний осінній сорт вітчизняної селекції «Слава Переможцям» (не плутати з російським сортом «Слава Победителя»). Наше яблуко більш соковитіше та ароматніше, а термін дозрівання трошки довший. Непоганий пізньолітній сорт «Амулет» - яблука крупні і мають приємний аромат. Є зимній сорти яблук «Айдарет» (гарний для опилення яблунь), осінній сорт «Скіфське золото» - сорт схожий на «Голден», з відмінними смаковими якостями та подібний до нього сорт «Аскольд». В обох гарна лежкість, зберігаються до 5-ти місяців за умови зберігання в провітрюваному приміщенні при температурі 5 градусів Цельсія».

Продукція в господарстві недорога. Тут намагаються завжди ставити таку ціну, щоб і праця не зійшла нанівець, і людей забезпечити.

Наталія Мархай приїхала з чоловіком із Носівки. В машину завантажують яблука сорту «Мантет» та сливи.

«Нам подобається працювати з дослідною станцією, бо тут завжди проконсультують і ціни демократичні. Яблука беремо на сік і на повидло, - розповідає носівчанка. – Ми на станції взагалі постійні клієнти – брали у них саджанці, персики, яблука, смородину і малину, які в них дуже гарні та крупні, сливу беремо на компот. Продукція Носівської СДС гарна, екологічно чиста і ціни демократичні. Десять гривень за кілограм яблук – це не дорого».

Ціни на продукцію тут дійсно демократичні. За словами садовода Носівської СДС Світлани Злобінцевої, саджанці в установі значно дешевші, ніж на базарі.

«Кісточкові по 100 гривень, яблуні – по 60 гривень за дерево, - пояснює науковець. – Вирощуємо також смородину, порічку, ожину. Всіх, хто приїжджає, я консультую по догляду і садінню. Яблука продаємо по 10 гривень за кілограм, персики продавали по 30 гривень, аличу – 10 гривень, сливу – 10-15 гривень в залежності від сорту».

Джерело: Віталій НАЗАРЕНКО. Фото автора

"Час Чернігівський" писав про таке:

Схожі новини

Переселенка з Бахмута відкрила бізнес у Чернігові. Продає "олабах"

16 ЛИПНЯ 2024, 14:06

Керував громадою, виховував дітей, а тепер поширює чорнуху? У міську раду прилаштували одіозного діяча

16 ЛИПНЯ 2024, 12:56

Фото

У Чернігові чоловік стрибнув з мосту в Десну

16 ЛИПНЯ 2024, 12:49

Чернігівка виходжує пташенят хижого сокола та дикого голуба

16 ЛИПНЯ 2024, 11:43

Наступ росіян з півночі: Буданова не так зрозуміли?

16 ЛИПНЯ 2024, 11:24

Компанія «Епіцентр» почала набирати штат на Чернігівщині

16 ЛИПНЯ 2024, 10:30

Дають від 2 до 10 тисяч гривень: кому громада виплачує "матеріалку"

16 ЛИПНЯ 2024, 09:19

ТОП-переглядів