На Масанах кілька днів усувають наслідки пориву водогону: версія про недбалість будівельників

15 ЛИСТОПАДА 2023, 11:46

1676

На Масанах кілька днів усувають наслідки пориву водогону: версія про недбалість будівельників

Ремонт пориву на Масанах

10 листопада на Масанах стався порив водогону, пʼятий день без водопостачання лишаються жителі багатоповерхівок по вул.Любецька,104, вул.Незалежності,19 і 19А, а також в районі шиномонтажу і автомийки.

На думку юриста та активіста Олександра Гашпара, порив стався якраз в тому місці, де нещодавно "УТБ-інжинирінг" проводило роботи з підключення житлового будинку, який вони зводять біля автосалону "Магр" і ледь цілий мікрорайон не залишився без води.

«На вулиці Героїв Чорнобиля, і зокрема в будинку, де живе родина загиблого воїна вже тиждень немає води, а КП "Чернігівводоканал" відмовляється проводити ремонтні роботи, мотивуючи це тим, що ще не закінчився гарантійний термін на роботи з ремонту водогону, котрий 4 роки тому проводив той самий "УТБ - інжинирінг". А управління ЖКГ Чернігівської міської ради  не бажає пред'являти претензію "УТБ-інжинирінг" щодо усунення недоліків робіт по гарантії», - пише Гашпар.

Чернігівці коментують. 

Тана Опко:

- Це якийся будівельний жах в нашому місці часів воєнного стану. Може все йде до переходу на військові рейки? Ну якщо цивільні чиновники належно не реагують?

Світлана Селівон:

- От може компанія, що гроші "повідмивати", що ґрунт і плитку попідмивати…

Позиція водоканалу

У «Чернігівводоканал» в свою чергу, реагують на ситуацію так.

«Щодо відновлення водопостачання по водопроводу діаметром 400 мм на розі вулиць Незалежності  та Глібова. Спільною комісією виконавця робіт та КП "Чернігівводоканал" було обстежено місце аварії. Інформація щодо вірогідних причин аварії на водопроводі викладена в актах комісії».

Станом на 15 листопада тривають аварійно-ремонтні роботи по відновленню вищезгаданого водопроводу. Відновлення водопостачання в три житлові будинки буде здійснено після повного завершення робіт.

Також комунальники здійснюють підвезення питної води в будинки.

Інший порив - ліквідують своїми силами

Щодо ремонту водогону по Героїв Чорнобиля 33/1, то прес-служба оприлюднила наступну відповідь.

7 листопада до КП «Чернігівводоканал» надійшла заява від власника будинку на обстеження водопровідного вводу у зв’язку з витоками води на тротуарі поруч з будинком, та руйнацією самого тротуару.

Відповідно до частини другої п.2  ПРАВИЛ користування системами централізованого питного водопостачання та централізованого водовідведення в населених пунктах України #190, «мережі водопостачання та водовідведення споживача експлуатуються та обслуговуються споживачем. Обслуговування мереж споживача може здійснюватися виконавцем послуги з централізованого водопостачання / централізованого водовідведення на умовах окремого договору».

Враховуючи те, що у 2020 році відбувалась заміна водопроводу діаметром 500 мм і частково (до зрізу асфальту) було замінено труби на приватні будинки (порив стався саме на ділянці зрізу асфальту і тротуару поруч з будинком #33 по вулиці Героїв Чорнобиля), комісію КП "Чернігівводоканал" було запропоновано провести роботу підрядній організації яка виконувала заміну водопроводу, враховуючи, що гарантійний термін на згадані роботи ще не вичерпано.

Станом на 14 листопада роботи за згаданою адресою по усуненню пориву, відповідно до порядку, запропонованого комісією в акті, не виконуються.

"Через те, що споживачі за адресою вулиця Героїв Чорнобиля, 33, тривалий час знаходяться без централізованого водопостачання, КП «Чернігівводоканал» прийнято рішення:

  1. Провести аварійно-ремонтні роботи на згаданій ділянці силами КП «Чернігівводоканал».
  2. Рахунок на оплату за проведені КП «Чернігівводоканал» роботи буде виставлено відповідно до запропонованого комісією порядку відповідно до норм діючого законодавства", - йдеться у повідомленні.

Місце пориву на вул.Героїв Чорнобиля

Місце пориву

У мережі користувачі цікавляться, коли все ж таки буде відновлене водопостачання. Натомість отримують такі відповіді від представника прес-служби.

Ігор Кладько:

- Коли закінчаться роботи?

КП «Чернігівводоканал»:

- Ігор Кладько зараз водоканал виконує складні роботи, які можуть закінчитись як позитивно так і негативно. Навіщо задавати це питання якщо на нього немає відповіді? Якщо все буде добре, то водопостачання буде відновлено найближчим часом, якщо станеться так що труба буде зруйнована повністю, то на це питання вам не відповість сьогодні ніхто.

Ігор Кладько:

- У мене немає води вже 5й день і по вашій логіці я не повинен задавати питання?

КП «Чернігівводоканал»:

- Ігор Кладько 1. перед тим, як задавати питання, прочитайте п.12 договору. 12. У разі виникнення аварії на зовнішніх інженерних мережах постачання послуг виконавець проводить аварійно-відновні роботи у строк не більше семи діб з моменту виявлення ним факту аварії або повідомлення споживачем виконавцю про аварію. 2. Ваше питання потребує відповіді, чи не так? Так от, замість того, щоб займатися усуненням аварій на водопроводах, я змушенгий писати відповіді на ваші питання.

В управлінні ЖКГ міської ради обмежилися тим, що репостнули відповіді зі сторінки водоканалу.

ДжерелоОлександр Гашпар«Чернігівводоканал»

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

Вiдео

Підірвали банк у Чернігові і втекли: поліція показала відео затримання грабіжників

30 ТРАВНЯ 2024, 19:33

Весняна посівна на фініші: аграрії Чернігівщини - у трійці лідерів

29 ТРАВНЯ 2024, 17:22

Фото

Перша віцепремʼєрка-чернігівка на виставці пожтехніки мимоволі прорекламувала продукцію з Прилук

29 ТРАВНЯ 2024, 16:41

Фото

Публічний простір з'явиться у громаді на Чернігівщині. Над концептом працює дизайнер

29 ТРАВНЯ 2024, 15:23

Фото

Учениця викраденого рашистами Анатолія Сірого зі Сновщини мріє про волейбольний турнір на його честь

29 ТРАВНЯ 2024, 14:15

Мріє зберегти школу та запрошує сім’ї з дітьми. Читайте у "Віснику"

29 ТРАВНЯ 2024, 13:23

Корейська "швидка" рятує життя у прикордонній громаді

29 ТРАВНЯ 2024, 12:37

ТОП-переглядів