На чернігівському пивзаводі розповіли як запускали заново броварню після майже семимісячного простою

11 БЕРЕЗНЯ 2023, 13:19

3302

На чернігівському пивзаводі розповіли як запускали заново броварню після майже семимісячного простою

Територія заводу після обстрілів

Через воєнні дії підприємство зупинили 24 лютого, а згодом російські ракети завдали йому значних руйнувань. Понад півроку броварня, один із ключових бізнесів у регіоні й місце роботи для містян, не функціонувала. Але за деякий час після деокупації регіону торік на початку квітня материнська компанія «AB InBev Efes Україна» вирішила, що все ж таки завод  потрібно відновлювати й перезапускати, пише «Forbes Україна».

Рік тому, 24 лютого 2022, всі три флагманські броварні у Чернігові, Миколаєві й Харкові зупинили свою роботу. Два заводи не працюють досі. Хоча, за словами маркетинг-директорки Катерини Сахарнової, на миколаївському «Янтарі» ще на початку року стартували масштабні ремонтні роботи. Тож, цей завод невдовзі запрацює. З приводу харківської «Рогані» поки перспективи туманні.

Тож, Чернігівська броварня наразі є єдиним великим промисловим комплексом компанії «AB InBev Efes Україна», який працює і випускає левовий портфель брендів.

Торішню ж зупинку менеджмент пояснює бажанням зберегти життя співробітників. Кілька тижнів після постановки заводу на паузу, зʼясувалося, що це рішення було правильним, адже ракетний удар 25 березня завдав великих руйнувань території броварні та виробничим потужностям. 

Після деблокади Чернігова працівники підприємства почали поступово повертатися до міста. А у липні 2022  акціонери компанії вирішили спробувати відремонтувати броварню і перезапустити її.

На думку керівництва, це додало б ще більшого ентузіазму чернігівцям і співробітникам та стимулювало б сплату податків, які забезпечують фінансову стабільність України.

До перезапуску готувалися кілька місяців, адже відновлювати роботу частково зруйнованого підприємства, що простоювало більш ніж півроку, – справа ризикована, складна і недешева. Зрештою наприкінці грудня Чернігівська броварня відновила свою роботу. За словами заступника генерального директора Дениса Хренова, на підприємстві почали варити пиво таких марок як «Янтар», «Рогань», Kozel, Stella Artois, «Чернігівське». Пиво, зварене у Чернігові, нині продається у супермаркетах.

Рік тому частина співробітників евакуювалася у безпечні регіони України, а дехто в Європу, зокрема Бельгію, де розміщений головний офіс AB InBev, найбільшої пивоварної компанії планети, і вже звідти продовжили працювати, займатися волонтеркою.

Наприклад, у травні 2022 на заводі бельгійської компанії у місті Льовен стали варити пиво «Чернігівське». Пізніше виробництво почали запускати в інших країнах Європи й світу.

«Продажі «Чернігівського» із сердечком у кольорах українського прапора стартували у Великій Британії, Бельгії, Німеччині, Нідерландах, Італії, Франції, Польщі, Данії, Австрії, Швейцарії, Сполучених Штатах, Канаді, Колумбії та Бразилії – загалом на 14 ринках», – коментує Денис Хренов. 

За його словами, весь прибуток від продажів лімітованої серії напою спрямований на підтримку гуманітарних зусиль в Україні через благодійні організації, включаючи таку відому як Caritas International, у даному випадку мова іде про фінансування у щонайменше $5 млн. Крім того, компанія разом із пожертвами співробітників передала на гуманітарні програми для українців майже $2 млн.

Від початку вторгнення пивний гігант передав понад 30 т продуктів тривалого зберігання, побутову хімію та засоби гігієни постраждалим жителям Харківщини, Миколаївщини, Чернігівщини та Києва.

Зокрема, Чернігівська міська громада отримала 19 тисяч літрів води у спеціальних бляшаних банках передали для укриттів та Пунктів Незламності. Зокрема, для дитячих садочків та шкіл.

При цьому, працювати доведеться з подвійними зусиллями. У 2022 найбільші українські виробники пива та соків значно скоротили продажі. У топ-5 найбільших виробників пива в Україні у торік упали продажі (у грошах) на 24%. Про це йдеться в дослідженні, яке провели Асоціація рітейлерів України та дослідницька компанія NielsenIQ.

Найбільше скоротилися продажі у AB Inbev – на 70%. Заводи цього виробника в Україні, через безпеку, не працювали з початку війни до майже початку зими. Найвідоміші бренди компанії «Чернігівське», «Рогань», Corona. Крім AB Inbev до переліку найбільших пивних компаній в Україні входить Carlsberg Україна, «Оболонь» та «Перша приватна броварня».

"Час Чернігівський" писав про віденовлення роботи бізнесу у нашій області:

Схожі новини

Чи є світло в лікарнях із сонячними панелями?

18 СІЧНЯ 2025, 12:28

Житель Чернігівщини віддасть прикордонним корівкам три причепи сіна

18 СІЧНЯ 2025, 11:16

На Донецькому напрямку поліг 31-річний захисник із прикордонної громади

18 СІЧНЯ 2025, 10:50

Ворог обстріляв три прикордонні громади на Чернігівщині

18 СІЧНЯ 2025, 09:16

На Чернігівщині екологи утилізували понад 90 тонн нічийних пестицидів

17 СІЧНЯ 2025, 17:05

Загроза з боку ДРГ на Чернігівщині залишається високою - ОТУ "Сіверськ"

17 СІЧНЯ 2025, 16:53

Вбив улюбленого пса дружини - суд дав рік обмеження волі

17 СІЧНЯ 2025, 16:22

ТОП-переглядів