На Чернігівщині жінка робить шампанське з чорнобривців: схоже на фраголіно

06 ЛИСТОПАДА 2023, 10:08

12911

На Чернігівщині жінка робить шампанське з чорнобривців: схоже на фраголіно

Альона Мікулинська

27-річна Альона Мікулинська з Ніжина робить шампанське з чорнобривців. Виходить приємний на смак солодко-кислий шипучий напій. На кшталт квасу чи шипучки з березового соку. Ні дріжджів, ні родзинок у напій не додається, зброджує його квітковий пилок.

Альона з чоловіком Ярославом із Ічнянщини, з Дорогинки. Живуть у Ніжині. А працює Альона в Києві. Медсестра клінічної лікарні №8.

Ділиться як робити «шампанське» на своїй сторінці у фейсбуку. Готовий напій виходить дуже гарного рожевого кольору, ще й з квітками. На стіл подавати не соромно.

— Воно хмільне?

— Не дуже. Як фраголіно (різновид солодкого ігристого вина, 4-7 оборотів). Малим дітям краще не давати, — сміється Альона. — Ще й тому, що додається кислота. Проте її можна замінити лимонним соком.  А ще, коли напій визрів, у ньому дуже-дуже багато газів. Відкривати пляшку треба обережно. Точно як із шампанським.

В принципі, такий напій робили вже дуже давно. Такий же роблять з бузини. Пилок є і в чорнобривців, для бродіння він підходить. Але бажано зривати квітки, поки бджоли нектар збирають.

— Чорнобривці не гірчать?

— Ні. Але аромат нікуди не дівається. І хто не любить запах чорнобривців, тому не сподобається.

Тримайте рецепт!

Рецепт її фраголіно такий: зрізати 50 квіток чорнобривців, не мити. Засипати півлітровою баночкою з горою цукру в каструлі і додати дві столові ложки лимонної кислоти. Можна менше, півтори. Усе це перемішати і залити п’ятьма літрами холодної води. Не кип’яченої. І сам напій не кип’ятити. Просто залишити на добу.

А через добу все це треба розлити в пластикові півторалітрові пляшки. Альона робить це за допомогою черпачка і лійки.

— Пляшки треба заповнювати не до самого верху, залишити десь третину пустою. Щоб добре бродило, — наголошує Альона.

У  пляшки розкладає і всі квітки. Потім пляшки кладе горизонтально в погріб. Шампанське визріває приблизно місяць.

— Місяць пройшов — можна діставати і пити. Пляшку перед відкриванням не трусити, газу і так буде багато.

Тік-ток і не тільки

— Ви блогерша?

— Майже. Пробую, — скромничає дівчина. — Знімаю для «Тік-току». Там маю 45 тисяч підписників. А заодно свої відео і у фейсбук кидаю. І там ще краще залітають. Є такі, що набирають мільйон з лишнім переглядів. Люди почали підписуватись на сторінку, уже 28 тисяч набралось. Я навіть і не сподівалася.     

— Уже і заробляєте?

— Поки що лише на їжу, — жартує блогерша. — Заробіток іде від реклами. Пропонують рекламу онлайн через інстаграм. Перша пропозиція в «Тік-ток» з’явилася, коли в мене було тільки шість тисяч підписників. Платити гроші починають, якщо в тебе більше 100 тисяч підписників. Поки що розрахунок іде по бартеру. Що рекламуєш, те й присилають. У мене були переважно продукти. Кава. Раз прислали пральний порошок, то настільки не сподобався, що я їм назад відправила і відмовилася рекламувати. Типу кисневого, ним навіть кава не відіпралася.

— Вас знімає для відеороликів чоловік?

— Ні. Ярославу 35, він «дорослий». Каже: «Займайся цим сама».

— Як почали знімати свої відео?

— У «Тік-тоці» спостерігала за дівчиною, переселенкою з Харкова (переїхала в Київ). Мені подобався її контент, але вона не озвучувала свої відео. Просто знімала рецепти, показувала жестами, скільки чого треба брати. Унизу йшла стрічка тексту з рецептом.  А мені хотілося й озвучки. Думаю: спробую зробити відео, яке озвучу сама. Але свого голосу в кадрі в прямому ефірі я ще трохи соромлюся. Почала озвучувати за кадром, монтувати відео. Пробувала спершу знімати природу, гриби. Але воно не заходило. А відео-рецепти почали залітати. Причому нескладні. І бутерброди, і консервований щавель. Кабачковий рулет, наприклад. Помідори з кетчупом чилі великі перегляди мали. Маринувала цибулю  — два з половиною мільйона переглядів.

— Де ви берете рецепти?

— Брала діючі рецепти, які ми використовуємо на Чернігівщині. У нас воно буденне, ми роками такі закатки робимо, а для когось це новшество. У кожному ж регіону різна культура заготовок. Буває, щось побачила і вирішила трохи перекрутити по-своєму. Іноді міксую. Якщо не вийшло або вийшло недобре, то я й не виставляю.

Якось узимку робила сирні кульки за рецептом. Усе клала точно, а воно як гледзява вийшло. Рідке дуже, а борошна додала — забите надто. Вийшло несмачне для мене, і його нікому не рекомендувала.

У Рея Бредбері, американського письменника, хіт — повість «Кульбабове вино». Кому сподобалась, хвалять, що цей твір як закорковане в пляшку літо. Наша відповідь — шампанське з чорнобривців. Закоркуємо нашу теплу осінь, поки чорнобривці не померзли. Бо з мерзлих шампанське вже не вийде.

Авторка: Олена ГОБАНОВА, "Вісник Ч" 

"Час Чернігівський" писав про рецепти: 

Схожі новини

Гале замість Московки: Кабмін перейменував кілька обʼєктів на Чернігівщині

21 СІЧНЯ 2025, 21:21

Фото

У Чернігівській політехніці відзначили найкращих працівників. Кого нагородили?

21 СІЧНЯ 2025, 17:11

Через фейковий сайт банку мешканка Чернігівщини втратила 218 тисяч гривень

21 СІЧНЯ 2025, 16:45

Обладнання для кафе та подрібнювач для гілок: підприємці з прикордоння отримали гранти

21 СІЧНЯ 2025, 16:11

«У неї не було іншого виходу»: білоруска, яка мешкала у Чернігові, погодилася на депортацію з України

21 СІЧНЯ 2025, 14:47

Корінь лопуха: природна аптека для вашого організму

21 СІЧНЯ 2025, 13:44

Селищна рада закупила засоби боротьби з гризунами - роздають людям

21 СІЧНЯ 2025, 13:15

ТОП-переглядів