На Чернігівщині згорів дім двох оборонців

31 СІЧНЯ 2024, 16:31

10791

На Чернігівщині згорів дім двох оборонців

Пожежа в будинку родини Баштовенків

У родині Баштовенків із Кладьківки на Куликівщині — двоє оборонців України: батько і найстарший із трьох дітей, Олександр. На початку січня він приїхав у відпустку, а коли повертався на службу, не знав, що в цей час їхній дім палає... Надбане за роки згоріло за хвилини. Посеред січневих морозів сім’я залишилася без нічого. Тоді у відпустку — позапланову — приїхав батько...

47-річний Микола Баштовенко був мобілізований у грудні 2022-го, служить у 105-му прикордонному загоні імені князя Володимира Великого (Чернігів). Старший син, Сашко, пішов добровольцем у березні 2022-го. Він рвався на фронт із перших же днів повномасштабного вторгнення. Із хлопцями зібралися, видзвонили військкома, той приїхав о шостій ранку і забрав їх. Зупинити Сашка не можна було. Зараз він знову на Донбасі.

— Дякую командуванню, що відпустило мене до 25 січня. Хочу по максимуму все владнати, допомогти родині облаштуватися хоча б на перший час. Маючи донедавна все своє, тепер мусимо починати з нуля не лише в чужому домі, а й в іншому населеному пункті (у Куликівці — Авт.). Цей будинок нам підшукав кум, Вадим Медвідь. Йому окрема величезна подяка за всю поміч і підтримку!

Ту нашу хату з братовою допомогою я будував 9 років, — розказує Микола. — Її ще моя мама купувала. Хата й так була старенька, а коли мами не стало, почала занепадати. Ми її перебудували, провели всередину воду, встановили бойлер, станцію, ванну, туалет.

— Ми жили як у місті, — додає 45-річна Людмила. — Мали все для комфорту: пральну машину, холодильник, дві морозильні камери, які якраз забили свіжиною — за три дні до пожежі закололи порося. Недавно купили шафи із дзеркалами. Ось дивіться: стінка, плазма висить, — Людмила відкриває галерею фото у своїй мобілці.

Обжились, тракторець купили. Хоч село й вимирає, але це був наш дім.  — докидає Микола. — Думали там старість зустрічати...

Сім'я Баштовенко

Сім'я Баштовенків

Пожежа

— Це сталося 8 січня, — розказує Людмила. — Я витопила грубку й о 9:10 пішла на роботу (працювала в агрофірмі «Кладьківка» вагівницею, лаборантом хіміко-бактеріологічного аналізу). А о 9:40 мені подзвонили сусіди і сказали, що хата горить. Уже збіглися люди.

Два хлопці, Валик Топчій і Петро Матюха, намагалися щось зробити. Відірвали двері, я вбігла в хату, не придумаю куди кидатися... У хаті повно диму, задихаюся...

Петя повідключав холодильник і морозилки, став мене отак трясти, щоб отямити: «Людо, гроші, документи!» Я встигла винести тільки документи, і то не всі. Добре, що паспорти, свідоцтва про народження були вкупі — у «тривожній валізці».

— А гроші? Була «заначка»?

— Так. Згоріла... Ми по копійці збирали, відкладали, бо в нас же троє дітей, треба заплатити за навчання, всіх одягти, взути. Я не встигла грошей витягти. І так мало не задихнулась. Пожежники приїхали відносно швидко, але врятувати щось уже не можна було.

Офіційна причина пожежі — «недолік конструкції, порушення правил монтажу нагрівальних печей і димарів».

— Це попередня версія, пожежники нам не сказали, що точно спричинило пожежу. Вони приїхали, коли вже впала стеля, встановити причину було неможливо.

У дім ми з чоловіком вклали душу. І в нього, і в мене вже немає ні батька, ні матері, ми самі всього надбали. Пнулися, держали корів, телят, коня (коли чоловіка мобілізували, коня мусили збути), щоб дітям у цьому домі створити хороші умови (до переходу в нього ми жили у хатинці на курячих ніжках). А тільки створили — он як сталося. Згоріло дотла ВСЕ!

Допомога

 — Зразу після пожежі нас прихистила сусідка Наталія Бичук. Два дні ми в неї ночували, вона годувала нас, плакала разом із нами. Хороша жінка, доземний їй уклін!

Ще в Кладьківці нам дуже допомогли матеріально Василь Бойко, Юрій Веліжанін, у якого я працювала, звісно ж куми, сусіди. Але ми там прожили все життя, нас усі знають. Тут же, в Куликівці, ми чужі, а стільки людей відгукнулося! Позносили простирадла, рушники, куртки, інший одяг, взуття, штори, навіть кімнатну квітку, — киває Людмила на підвіконня з поки що єдиним вазоном. — Артем (молодший син) усього рік походив у клас Марії Омелянівни Чави, а вона сама віддала нам диван, килими, стіл і на допомогу нам батьків однокласників так згуртувала! Зовсім незнайомі люди, а так нас підтримали!

— Варто цю країну захищати, якщо в ній стільки хороших людей! — каже Микола.

Свою посильну допомогу і ви можете перерахувати на картки ПриватБанку.

Баштовенко Людмила Григорівна

  • 4731 2196 3228 7664
  • 4149 4991 3075 6552

Баштовенко Микола Володимирович

  • 5168 7451 2539 5662

Авторка: Аліна Ковальова, «Гарт»

"Час Чернігівський" писав про таке:

Схожі новини

Вiдео

Ліквідація МСЕК: як на Чернігівщині працюють нові експертні команди

19 СІЧНЯ 2025, 11:02

Йшла замінованою дорогою 30 км: історія переселенки на Чернігівщину

19 СІЧНЯ 2025, 09:21

Ворог обстрілював прикордонні села: ситуація на Чернігівщині на ранок 19 січня

19 СІЧНЯ 2025, 08:38

На Чернігівщині поліція звинуватила жінку у вбивстві матері, а суд виправдав

18 СІЧНЯ 2025, 22:29

Слухачів все більше, викладачів не вистачає: як працює позашкільна освіта на Чернігівщині

18 СІЧНЯ 2025, 19:06

Фото

У школі на Чернігівщині ремонтують спортзал за кошти французів

18 СІЧНЯ 2025, 15:57

Вiдео

На прикордоння Чернігівщини передали електротранспорт

18 СІЧНЯ 2025, 13:31

ТОП-переглядів