На Чернігівщині у громадах скуповують картоплю: селяни хочуть по 14 гривень за кілограм

26 ВЕРЕСНЯ 2024, 13:37

22172

Михуля Юрій

Лариса Лукіна скуповує картоплю в Березні. Чернігівська область.

Лариса Лукіна скуповує картоплю в Березні. Чернігівська область.

13 вересня під вечір у центрі Березни скуповують картоплю. Біля відкритої фури на стільчику сидить Лариса ЛУКІНА. На асфальті ваги, кілька сіток картоплі.

Жінка з Кропивницького (колишній Кіровоград). У Березну приїхала 12 вересня. Скуповує картоплю в населення. Ціна 12 гривень за кілограм. Поряд припарковані менші машини, буси. Перекупники кажуть, повезуть картоплю в Одесу, Миколаїв.

— Люди вже не хочуть по 12 гривень продавати.  Хочуть по 14 і 15 за кілограм, — допиваючи каву пояснює Лукіна. — Звичайно, чим дорожче, тим краще. Усі ми такі. І всі хочуть їсти.

Ось дивись, по якій ціні в нас зараз картопля, — відкриває новинний сюжет із Кропивницького. За 11 вересня. На відео підприємець Федір Сергієнко. Продає картоплю з Чернігівщини. Ціна за кілограм 14-15 гривень. — Це зараз у нас така ціна. А в Березні вже хочуть більшу.

За день купили п’ять тонн. У хороші часи могли вже завантажити повну фуру, 22 тонни. До повномасштабного вторгнення в Березні були кожен рік. Три роки не приїздили. Кажу чоловіку: «Поїхали, бо щось уже засиділася».

— Чи, дійсно, буде дорожчати?

— Усе залежатиме від збуту. Якщо в нас, — має на увазі східну частину України, — купуватимуть, ціна буде рости. Але немає масової реалізації. Треба враховувати, що Донецька, Луганська на ринку поки немає. Найбільше картоплі продавалося в них. Молодь багато не бере. Переселенці також не гребуть, бо нема де зберігати. Чи багато візьмуть по такій ціні бабусі-дідусі пенсіонери? Раніше родина брала по дві-три-п’ять тонн. Щоб на зиму вистачило. Зараз такого вже немає.

Картоплю вирощують не тільки на Чернігівщині. Це і Вінниця, і Хмельницький, і Львівщина. На Волині зараз ціна 9-10 гривень. Доставка ще 2-3 гривні. Виходить, там дешевша.

— Наші фермери купують у населення теж по такій ціні.

— 30 років у цій сфері. Фермери завжди набивали ціну. Інші під них підтягувалися. Але в них є збут. Працюють напряму з підприємствами, школами, магазинами. У них без­готівкова система розрахунку. От­римають гроші не одразу, а взимку. А в нас готівка тут і зараз.

Джерело: "Вісник Ч", авторка Юлія СЕМЕНЕЦЬ. Фото авторки

* * *

Читайте націкавіше із "Вісника" із попереднього номеру:

* * * 

Ще більше цікавої інформації читайте та дивіться на цифрових майданчиках "Вісника Ч":

Схожі новини

За добу 32 обстріли: ситуація на прикордонні Чернігівщини на ранок 22 лютого

22 ЛЮТОГО 2025, 07:47

Вiдео

У Чернігові вчергове не змогли зібрати сесію міської ради

21 ЛЮТОГО 2025, 20:55

Жінка молоді дерева від зайців рятує агроволокном

21 ЛЮТОГО 2025, 17:08

Фото

У Чернігові на "Золотому березі" потонув чоловік

21 ЛЮТОГО 2025, 16:23

Акторка-чернігівка показала сумку за 2,5 тисячі євро і розказала, чому не економить під час війни

21 ЛЮТОГО 2025, 16:07

На Курщині загинув 30-річний чернігівець

21 ЛЮТОГО 2025, 15:09

Бакалавр це вища освіта чи ні? Що потрібно для вступу на бакалавра?

21 ЛЮТОГО 2025, 15:07

ТОП-переглядів