У селі Короп’є Деснянської громади домашню собаку породи фокстер’єр покусав бобер. Через три тижні собачки не стало.
На 30 днів ввели карантин. Власникам тварин забороняється вивозити їх за межі сіл та зобов’язують їх щепити. Мисливці мають обстежити угіддя на виявлення трупів тварин.
А почалося так: Володимир Артюх у середині квітня прогулювався з улюбленицею повз копанку. Біля води собака підбігла до бобра. Ймовірно, тоді він і вкусив Моллі.
Їй було чотири з половиною роки. Власник вирішив з’ясувати причину смерті. Тіло тварини доставив до ветеринарів у Чернігів. За результатами дослідження патологічного матеріалу, проведеного Чернігівською регіональною державною лабораторією Держпродспоживслужби, встановлено захворювання на сказ.
— Останні роки сказ мутував, — печалиться Михайло ПРИХОДЬОН, ветеринарний лікар Козелецької дільничної лікарні ветеринарної медицини. — Раніше тварини, хворі на сказ, поводились агресивно, було рясне слиновиділення, водобоязнь. Тепер зустрічаю все більше випадків тихої форми, як з цим фокстер’єром. Їла та пила майже до смерті. Жодної агресії не було. Та й самого сказу стало значно більше. Думаю, це через заборону у воєнний час відстрілювати лисиць та єнотів.
Державна надзвичайна протиепізоотична комісія при Чернігівській РДА оголосила село Короп’є небезпечним щодо сказу. Окрім цього, встановлено загрозливу зону в радіусі п’яти кілометрів, до якої увійшли села Карпилівка і Рудня. А також мисливські угіддя спеціалізованого мисливсько-рибальського підприємства «Деснянське».
Джерело: "Вісник Ч", авторка Ольга САМСОНЕНКО
"Час Чернігівський" писав про таке:
- Бобри «атакували» Ніжин
- У ківш, мішок, каструлю: як на Чернігівщині бобра рятували
- У громаді на Чернігівщині стверджують, що в озері бачили крокодила
Ще більше цікавої інформації читайте та дивіться на цифрових майданчиках "Вісника Ч":