Як відомо, у лютому-березні 2022 року на Чернігівщині тривали запеклі бої проти російських окупантів. Часто жертвами росіян ставали не тільки українські військові, а й цивільні люди. Тільки за даними управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 15 листопада відомо про 650 загиблих та 1 112 поранених цивільних осіб.
"На жаль, список жертв і на сьогодні далеко не повний. Наша область лісиста, є громади із розкиданими далеко один від одного селами та хуторами. Тому є висока ймовірність існування досі невідомих поховань, а також місць, де можуть бути поховані жертви росіян, які вони цілеспрямовано намагались приховати", - кажуть в ОВА.
У Чернігівській ОВА просять всіх, хто має інформацію про невідомі та досі не виявлені й не досліджені вірогідні місця захоронення українських військових, а також цивільних жертв російської агресії:
- повідомляти за номером 102 (Нацполіція);
- інформувати (можна анонімно) у Телеграм за номером +38-063-576-99-91 або ж на адресу електронної пошти gravelocation@gmail.com
"Давайте спільно допоможемо розшукати та встановити імена всіх жертв цієї війни. Адже кожен має право на достойне упокоєння та пам’ять. Крім того, такі поховання — це і додаткові докази для міжнародних трибуналів, які неодмінно відбудуться над російськими катами", - йдеться у повідомленні.
"Час Чернігівський" першим знімав сюжет про кладовище у Чернігові, де ховали людей під час облоги міста: Чернігівці приходять на місце масового поховання своїх рідних, життя яких обірвала війна.