За кілька тижнів розпочнеться новий навчальний рік, а чернігівські громади вже зараз готуються придбати транспорт, який перевозитиме учнів до навчальних закладів.
Громади Чернігівщини (члени Асоціації міст України) придбають нові шкільні автобуси, інформує Чернігівське відділення асоціації.
Зокрема, на Чернігівщині придбають 10 одиниць транспорту - по шкільному автобусу для Бобровицької, Варвинської, Куликівської, Малодівицької, Михайло-Коцюбинської, Менської, Новгород-Сіверської, Остерської, Семенівської, Сосницької громад.
Купуватимуть автобуси коштом державної субвенції у співфінансування з місцевими бюджетами.
Перша віцепремʼєрка Юлія Свириденко повідомила, що віддаватимуть перевагу автобусам вітчизняного виробництва.
Також вона зауважила, що перші 117 шкільних автобусів українського виробництва закупили кілька регіонів в рамках державної програми «Шкільний автобус», яка є частиною «Зроблено в Україні».
Нові автобуси нині отримають 8 областей: Дніпропетровська — 28 автобусів, Запорізька та Миколаївська – по 25, Харківська – 21, Хмельницька та Сумська – по 7, Черкаська – 3 та Одеська – 1. Закупівлі тривають. План на цей рік — щонайменше 500 автобусів.
«Минулого року завдяки цій програмі вдалося не лише оновити автопарк шкіл в громадах, але сприяти економічному розвитку в регіонах. Підприємства в Чернігові, Черкасах, Запоріжжі, Луцьку, а також інших містах, де працюють субпідрядники, мали стабільні замовлення. Це дозволило зберегти робочі місця, створити нові, а бюджету отримати нові надходження. Приблизно 10 тисяч працівників заводів і суміжних підприємств в Україні мали роботу й ресурс для розвитку. Адже за інформацією Федерації роботодавців України, для виробництва одного вітчизняного автобуса додатково залучається 212 українських компаній», - наголосила чиновниця.
Загалом цього року на закупівлю шкільних автобусів заклали у бюджеті 1 млрд грн. Це частина зусиль в межах політики «Зроблено в Україні», ініційованої Президентом Володимиром Зеленським.
Вона включає ще десятки програм стимулювання виробників: від доступних кредитів до компенсацій за техніку українського виробництва.
Програма «Шкільний автобус» реалізується Міністерство освіти і науки України у співпраці із Міністерство економіки України через Prozorro Market.
"Час Чернігівський" писав про таке: