Про це повідомили в освітній фундації SavED. Там зазначили, що ще в лютому облаштували новенькі освітні центри в громадах в Тупичеві та Стольному.
Згодом разом із партнерськими організаціями AWO International та Aktion Deutschland Hilft ці локації перетворили на затишні місця, де дорослі та діти почувають себе вільно та комфортно. Там вони читають якісні українські книги, навчаються на сучасних ноутбуках та грають в настільні ігри.
«Нещодавно наші партнери з AWO завітали до новеньких просторів. Тут вони поспілкувалися з тьюторами та познайомилися з юними відвідувачами освітніх центрів», - йдеться у повідомленні SavED.
Координаторка проєкту Ірина Дасюк зауважила що на зазначених двох громадах зупинятися не збираються.
«Ще 3 «Вулики», один з яких у дуууже прикордонні з рф, відкрили свої двері та активно працюють! І це не може не тішити, бо коли приїздиш на місця — відчуваєш, що робиш в SavED з партнерами важливе і потрібне для громад, для наших малих».
Що це за «вулик»?
Це невеликий освітній центр, який обладнаний усім необхідним - зручними меблями, сучасними гаджетами та навчальними матеріалами. Він створюється для покращення діджитал-навичок для викладачів та опанування нових інструментів викладання.
Також у освітян Чернігівщини є можливість співпраці з вчителями з фінського містечка Ріїгімякі для обміну досвідом.
Пілотний «вулик» запрацював на початку року на базі Чернігівської школи №1.
Кожен вулик має особливість. Наприклад, у Ріпках на Чернігівщині є гурток МАН з історії України, в’язання. Ще діти тут можуть долучитися до створення м’яких іграшок чи антистресових занять.
Ці затишні освітні центри SavED облаштовує в партнерстві з Програмою ULEAD з Європою / ULEAD with Europe. Вісім на Миколаївщині, сім на Харківщині, два на Чернігівщині та один на Київщині — стільки Вуликів відкрили двері для своїх відвідувачів та відвідувачок на початку року. Однак попереду запуск в роботу 25 Вуликів по Україні в прикордонних областях.
У відкритих локаціях щодня займаються школярі різного віку. Вони навчаються онлайн, грають у настільні ігри, користуються гаджетами. Підлітки та тьютори Вуликів проходять курс із медіаграмотності, а вчителі молодших класів та тьютори вивчають особливості STEM-освіти в початковій школі.
"Час Чернігівський" писав про таке: Сучасний освітній простір з'явився на Чернігівщині