На екофермі «Копиця сіна» в Пархимові на Козелеччині ще росте полуниця. Це третій урожай цього року.
— На вихідних, 26, 27 жовтня, кияни ще приїздили, збирали, — каже Наталія КОПИЦЯ, власниця екоферми. — Осінь тепла, щедра. Не хоче морозити.
— Скільки ще буде рости?
— Дивлячись за погодою. Бабине літо ще не літало. Думаю, що останнього тепла ще не було.
Під полуницею п’ять гектарів. Стільки ж під лохиною. Цього достаньо, щоб усім наїстися. Сорти ремонтантні. Урожай дають два рази за сезон. У цьому році більше. У липні, у кінці серпня, у жовтні. Ягода ароматна, міцна. Не така м’якенька, як улітку.
— Синоптики прогнозують і плюс 25.
— Це не дуже гарно для рослин. Вони вже своє відпрацювали. Повинні йти на спокій, спати. Можливо, погода дає нашим хлопцям лишній раз не змерзнути.
— Полуницю реалізовуєте?
— Це колись було моє хобі. І садили полуницю з лохиною для себе, родини, друзів. Для фабрики м’якої іграшки. Не планувала і не планую продавати всій країні. Звичайно гості, які приїжджають до нас на ферму, збирають і купують. Заробітну плату працівникам з чогось платити треба. Землю підживлювати треба. Якщо дивитися з боку бізнесу, вона повинна бути рентабельною.
Люція і Люцифер — трудяжки. За рік двічі приносять маленьких єнотиків
— Ваша ферма продавала єнотів. Один коштував п’ять тисяч гривень.
— У нас пара єнотів, Люція і Люцифер. Так хлопці назвали. Але вони добряки. Ручні, обнімаються, цілуються. Діти беруть їх на руки. Дарували військовим. Вони від них у захваті. Наші єноти такі трудяжки. На рік дають два приплоди. Зараз маленьких єнотиків нема, розкупили.
— У вас живуть у вольєрах, а в квартирі як?
— Вони люблять жити в дуплах старих дерев. Ми облаштували їм хатки. Коли хтось хоче взяти єнота, запитуємо: «Ви готові? Читали щось про нього?» Треба облаштувати місце: ліжечко чи диванчик. Щоб у нього було своє місце.
— Що їдять?
— Усе. Люблять м’ясо, сирі яйця. Банани самі чистять. Печиво.
Джерело: "Вісник Ч", авторка Юлія СЕМЕНЕЦЬ
"Час Чернігівський" писав про таке:
- Господарі з прикордоння показали урожай, що виріс із насіння благодійників
- Господиня з Чернігівщини маринує огірки, які вціліли після обстрілів
- Чи буде врожай грибів на Чернігівщині? Питали у грибників
Ще більше цікавої інформації читайте та дивіться на цифрових майданчиках "Вісника Ч":