Колишня козелецька районка «Новини Придесення»...всьо. І бобровицька теж!?
«Новини Придесення», колишня козелецька район на газета, після початку російського вторгнення перестала виходити. Не розпочала роботу і в травні, коли відновили випуск більшість друкованих ЗМІ області.
Редактор Анатолій Пенський на дзвінки не відповідає.
— А в нього мобільного телефону немає. Чи загубив, чи спустив. Уже два місяці не можу Пенського знайти. Поїду до його співмешканки, каже: «Пішов у редакцію». Прийду до редакції, зачинено. Так і катаюсь власним авто туди-сюди п’ять кілометрів, — каже 53-річний Микола ГАРБУЗ, заступник козелецького селищного голови з фінансовоекономічних та соціальних питань. — Примішення, де знаходиться редакція, — власність громади, воно в оренді. Коли влітку вирував буревій, на будівлю впало дерево. Ми не можемо потрапити всередину, щоб зрозуміти масштаби пошкодження. Скоро будуть морози, а вода в батареях опалення не злита. Про розірвання договору оренди направили листа Пенському. Але ніякої реакції. Не зрозуміло, чи він його отримав.
— Миколо Павловичу, на Козелеччині чотири громади: Остерська, Кіптівська, Козелецька та Деснянська, невже гуртом не могли підтримати газету?
— Ну хто буде давати гроші, якщо людина несерйозна. Коли відбулося роздержавлення газет, потрібно було виписати якісь гарантії підтримки органами влади і впливу в складних ситуаціях. Якби був інший редактор, знаходилися спонсори, які готові були допомогти. Але колектив підтримав Пенського. А тепер ні колективу, ні коштів. Люди замовили оголошення, гроші заплатили, і все пропало.
— Як же Козелеччина без місцевої газети? Де висвітлюється діяльність громади?
— У нас є сайт селищної ради, сторінка в мережі фейсбук.
— Видання не виходить. Хоча і не оголошена процедура банкрутства, але це хрест. А можна ж було врятувати. Казав же Пенському: «Я знайду того, хто нам допоможе. Буду займатися розкруткою газети». А він уперся: «Ні, я сам». Йому ж спонсорка Міклуха допомогла зробити водяне опалення, купила котел для редакції. Але... Я плюнув і пішов з редакції, в якій пропрацював 28 років. Ще й судився, бо мені не виплатили належне при розрахунку. Ще й досі частину грошей винні, — говорить Ігор СЕНЧЕНКО, колишній відповідальний секретар «Новин Придесення».
Не виходить і бобровицька районна газета «Наше життя» (колишня «Жовтнева зоря»). Після деокупації області редакція не відновила роботу. Про це повідомили в Ніжинській районній військовій адміністрації. Причина — приміщення, де випускалося видання, зруйноване під час воєнних дій.
— Як відомо, реформування газет державної та комунальної форм власності тривало з 1 січня 2016 до 1 січня 2019 року. За цей час редакції газет мали визначитися зі способом реформування, надати свої пропозиції засновникам та пройти низку інших передбачених законодавством кроків, — пояснив заступник директора департаменту інформдіяльності Чернігівської ОВА Валерій СОРОКІН. — За нашою інформацією, редакція бобровицької районки «Наше життя» не виявляла жодної ініціативи щодо реформування та не ухвалювала ніяких рішень з цього приводу, так само як і Бобровицька районна рада як один із співзасновників цього ЗМІ. У визначений строк перетворення редакції у суб’єкт господарювання та перереєстрації ЗМІ не відбулось.
У зв’язку з цим, відповідно до Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації», 2 січня 2019 року свідоцтво про державну реєстрацію друкованого ЗМІ – газети «Наше життя» – було визнано недійсним Головним територіальним управління юстиції у Чернігівській області. Згодом, вже у серпні 2019 року, колишніми працівникам редакції комунального видання було зареєстровано нову місцеву газету під назвою «Наше життя плюс», розповів Валерій Сорокін.
"Час Чернігівський" повідомляв, що у травні піся майже 3-місячної перерви вперше з початку війни у Чернігові вийшли газети.
Джерело: "Вісник Ч" від 6 жовтня 2022 року, Чернігівська ОВА