В області вже налічується більше 70 тисяч тон відходів від зруйнованого ворогом житла і споруд. Інна з Іванівки з 22 року відновлює пошкоджений ворогом будинок. Довелося вивезти чимало залишків від зруйнованого помешкання.
Інна Рижкова, постраждала жителька Іванівки:
Почала у травні 2022 року із прибирання завалів. Згоріло все: метал, цегла, залишки шиферу і перегородок.
Наразі в області відведено 4 земельні ділянки для тимчасового зберігання відходів із руйнованих будівель. І обсяги постійно зростають, насамперед на прикордонні.
Наталія Тулюпа, керівниця відділу регулювання природних ресурсів та відходів:
Станом на 1 квітня через пошкодженя і руйнування споруд обліковується 74 тисяч тон від руйнувань. Обсяг продовжує збільшуватися. У громадах прикордоння і у громадах подалі - Прилуцька, наприклад.
Загалом на Чернігівщині зареєстровано понад 550 місць для зберігання різних відходів. Наразі згідно із законодавством всі діючі полігони і сміттєзвалища в області не відповідають стандартам. Їх доведеться переобладнати.
Наталія Тулюпа, керівниця відділу регулювання природних ресурсів та відходів:
З 1 січня 2030 року експлуатація полігонів і сміттєзвалищ не оснащених системами вилучення і знешкодження біогазу і фільтрату, системами моніторингу викидів у атмосферу, моніторингу забруднення грунту і підземних вод, забороняється.
Автори: журналіст Юрій Михуля, оператор Олександр Довбенко
"Час Чернігівський" писав про таке: На техніку, укриття, будматеріали, автобуси: громади області отримали дотації та субвенції