Будівництво системи виробництва біогазу є частиною проєкту комплексної реконструкції очисних споруд міста Чернігова, загальною вартістю близько 34 мільйони євро. Що планують зробити і якої потужності може бути електростанція на базі КП «Чернігіввдоканал» - розписано в «Інвестиційному паспорті Чернігова».
Проєкт передбачає 4 етапи.
Перший – реконструкція системи повітропостачання. На його реалізацію потрібно 4,5 мільйона євро. На другий етап планують витрати 11 мільйонів євро – за рахунок цих коштів мають реконструювати повітряні резервуари. Ще 9,5 мільйона євро треба для реалізації третього етапу проєкту – реконструкції первинного та вторинного відстійників, піскозбірного заводу. Завершальний етап вартуватиме 9 мільйонів євро. За ці кошти мають побудувати систему видобутку біогазу з мулу.
Зазначається, що реалізацію першого етапу – реконструкцію системи повітрозабезпечення – вже завершено.
Реалізація IV черги – будівництво системи видобутку біогазу є потенційним інвестиційним проєктом, який забезпечить виробництво теплової енергії для опалення та гарячого водопостачання.
Проєкти розроблені для трьох етапів.
За попередніми розрахунками, будівництво установки для вироблення біогазу забезпечить виробництво 415 тисяч кВт електроенергії на рік.
***
Нагадаємо, у серпні 2023 року КП «Чернігівводоканал» отримав від закордонних партнерів когенераційну установку. Допомога була надана Міжнародною організацією з міграції. Когенераційна установка має орієнтовну потужність 600 кВт електричної енергії і 550 кВт - теплової. У КП «Чернігівводоканал» планували встановити її як резервне джерело живлення для очисних споруд. У подальшому цю установку можна буде використовувати або в місті як резервне джерело теплової та електричної енергії на одній із котелень, або, після реконструкції очисних споруд, для спалювання біогазу і забезпечення електроенергією самих очисних споруд.
Автор: Віталій НАЗАРЕНКО
"Час Чернігівський" писав про таке: