На 3-му мікрорайоні Масанів не передбачається будівництва ані садочку, ані школи, ані стадіону?

01 СЕРПНЯ 2023, 16:21

1649

Про це повідомив чернігівський юрист та активіст Олександр Гашпар у соцмережах, зауваживши, що міська влада у Чернігові не прагне широкого обговорення «Детального плану території другого мікрорайону житлового району «Масани», хоча громадські дискусії, байдуже що онлайн, заплановані на 7 серпня об 11:00.

Згодом юрист уточнив, що міська влада у попередні роки вже обіцяла збудувати за рахунок забудовників нову школу на Масанах на 1600 місць з повноцінним стадіоном і два дитячих садочка при затвердженні Детального плану 3-го мікрорайону Масани.

«Та от тільки чомусь Тарасовець і Гіріч (два найбільші приватні чернігівські забудовники - ред.) будують виключно житлові і комерційні об'єкти і жодного соціального», - інформує Олександр Гашпар.

Компанія, яка повʼязана із забудовником Ярославом Гірічем - «Еко Комфорт Груп» у соцмережах звітує лише про житлове багатоповерхове будівництво, згадок про окремі обʼєкти соціальної інфраструктури немає, забудовник повідомляє про дитячі майданчики та парковку. Окрім того, з недавніх пір там ще й закрили коментарі.

В «Основа-Буд», яка повʼязана із родиною Тарасовець, у соцмережах коментарі відкриті, із соціальної інфраструктури теж згадані дитячі майданчики та паркінг.

Управління архітектури без зайвого розголосу, але з метою дотримання чинного законодавства, розмістило на офіційному веб-сайті Чернігівської міської ради оголошення про початок громадського обговорення проекту містобудівної документації «Детальний план території другого мікрорайону житлового району «Масани»".

Однак щодо цього повідомлення ані управління архітектури, ні прес-служба міськради не надали ні новин, ні прес-релізів, ні будь-яких інформаційних повідомлень в ЗМІ, каже Гашпар.

Тому жителі житлового масиву "Масани" навряд чи володіють інформацією, що 7 серпня об 11.00 заплановані громадські слухання цього проекту містобудівної документації в режимі відеоконференції за допомогою платформи Zoom, припускає юрист.

Дата громадських слухань не вказана навіть в оголошенні на сайті міської ради, інформація про це є лише в глибині прикріпленого документу.

«Мабуть тому, що люди, мешканці цього великого мікрорайону можуть спитати у влади, чому розбудовується 3-й мікрорайон Масанів, але ні обіцяної нової школи, ні обіцяного нового дитячого садочку, не кажучи про обіцяний стадіон від забудовників, нема? Або, чому на території 2-го мікрорайону проектом ДПТ планується збудувати житла більше, ніж на 9 тисяч осіб, а критих автостоянок лише на 1480 машин і на 800 машин відкритих, коли зараз вже ввечері на Масанах біля свого будинку неможливо припаркувати авто? Або, що з комунікаціями, що зі ставками рідких відходів на звалище в Масанах, що з об'їздною дорогою по Любецькій, тощо», - зауважує чернігівець.

Але і це ще не все. Частиною 5 статті 21 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" передбачено, що  пропозиції громадськості до проектів розробленої містобудівної документації подаються у строк, визначений для проведення процедури громадського обговорення, який не може становити менш як 30 днів з дня оприлюднення проекту містобудівної документації на місцевому рівні. При цьому пропозиції, подані після встановленого строку, не розглядаються.

При цьому, управління архітектури Чернігівської міської ради в особі головного архітектора Сергія Калюжного розмістили проєкт Детального плану "Масани-2" на сайті міської ради 05 липня і написали в прикріпленому інформаційному повідомленні, що громадське обговорення цього документу триває з 05 липня по 04 серпня 2023 і протягом цього строку громадськість може подати свої пропозиції до замовника розроблення ДПТ. А після 04 серпня пропозиції управлінням вже не приймаються.

«Хитрозроблені "товариши", вияляється, працюють в управлінні архітектури (або вони такими себе вважають), бо разом з тим, вони призначають громадські слухання в Зумі, де діє обмеження і по кількості учасників і по часу проведення конференції на понеділок 07 серпня об 11.00, в той час, коли Закон і відповідний порядок проведення громадських слухань каже про те, що громадські слухання щодо проектів містобудівної документації на місцевому рівні проводяться у строк, визначений для проведення процедури громадського обговорення, але не раніше 10 днів з дня оприлюднення проекту містобудівної документації на місцевому рівні», - каже Гашпар.

Тобто, громадські слухання мали б відбутися в період з 15 липня по 04 серпня.

Ба більше. Порядком розроблення містобудівної документації прямо передбачено, що пропозиції (зауваження) громадськості можуть подаватися в письмовій (паперовій або електронній) та/або усній формі під час громадських слухань із внесенням їх до протоколу громадських слухань.

Іншими словами, міська влада і управління архітектури, тримали факт оприлюднення проекту ДПТ "Масани-2" недоступним для широкого загалу, щоб чернігівці не могли їм направити свої пропозиції, а потім для галочки провели б так звані "громадські слухання" зі своїми співробітниками, отримали "одобрямс" і подали б цей план на затвердження сесії міської ради, вважає юрист.

В свою чергу, Олександр Гашпар апелює до пункту 17 "Порядку проведення проведення громадських слухань щодо проектів містобудівної документації на місцевому рівні", де прямо зазначається в яких випадках громадські слухання (без проведення яких неможливо затвердити проект містобудівної документації) визнаються такими що не відбулись, в тому числі і в судовому порядку.

"Час Чернігівський" писав про будівництво: 

Схожі новини

Відключать тільки одну чергу: «Чернігівобленерго» повідомило про обмеження електроенергії на 25 травня

25 ТРАВНЯ 2024, 08:55

Обстріляли три громади: ситуація на Чернігівщині на ранок 25 травня

25 ТРАВНЯ 2024, 08:23

У громаді на Чернігівщині повідомили про смерть бійця ЗСУ

25 ТРАВНЯ 2024, 05:25

Підозра секретарю Ніжинської міськради: що відомо?

24 ТРАВНЯ 2024, 21:27

«Жити в селі стає нестерпно»: жителі прикордоння Чернігівщини

24 ТРАВНЯ 2024, 19:17

Вiдео

«Хто достойний жити, так ці хлопці, але їх вже нема», - у чернігівській школі вшанували пам'ять випускників-героїв

24 ТРАВНЯ 2024, 18:15

Маленька свічка - велика біда: на Ічнянщині зайнялися житлові будинки

24 ТРАВНЯ 2024, 17:11

ТОП-переглядів