У 2022 році для вступу до вишу необхідно буде скласти національний мультипредметний тест (НМТ). Відбудеться він у формі комп’ютерного онлайн-тестування з трьох предметів - української мови, математики та історії України. Для різних спеціальностей будуть встановлені різні вагові коефіцієнти оцінок.
Про це повідомляється на сайті Міністерства освіти і науки України.
«Зараз для нас важливо зберегти студентський контингент, який є національним та інтелектуальним потенціалом України. Ми маємо стимулювати до навчання саме в нашій державі, навіть у такий скрутний для всіх час. Тож необхідно створити доступні та безпечні умови для цьогорічних вступників. Саме тому ми напрацювали дещо іншу модель: цьогоріч буде проведено національний мультипредметний тест для здобуття вищої освіти», – зазначив профільний міністр Сергій Шкарлет.
За виконання кожної складової тесту учасник після завершення тестування отримає окремий результат. Завдання НМТ відповідатимуть змісту програм ЗНО з навчальних предметів.
Для вступу на бакалаврат потрібні результати мультипредметного тесту + мотиваційний лист + заява. Подання документів і підтвердження місця навчання буде здійснюватися через інтернет.
До речі, мотиваційний лист матиме різну вагу для вступників на бюджет і контракт. У першому випадку його буде застосовано лише для рейтингування вступників з однаковим конкурсним балом, для другого ж він може бути основою для рейтингування.
Для вступу в коледж і заклад вищої освіти для деяких спеціальностей буде проведено творчий конкурс.
Для здобуття ступеня магістра на основі ступеня бакалавра передбачається проведення магістерського комплексного тесту (МКТ) для спеціальностей «Право», «Міжнародне право» та магістерського тесту навчальної компетентності (МТНК) для кон’юнктурних спеціальностей (проводитимуться подібно до НМТ). Для інших спеціальностей вступ відбуватиметься за результатами фахового іспиту в закладі освіти.
В інших важливих питаннях максимально збережуться усталені правила та схеми організації роботи. Зокрема адресне розміщення бюджетних місць, широкий конкурс, відкриті та фіксовані конкурсні пропозиції, вступ для здобуття другої освіти, подання 5 заяв на бюджетні місця та до 20 заяв у загальному обсязі.
Важливо! Замість результатів НМТ можна буде використовувати результати ЗНО 2019ー2021 років.