За апеляційною скаргою прокурора поновлені порушені інтереси Сновської територіальної громади, йдеться у релізі Чернігівської обласної прокуратури.
Встановлено, що рішенням Щорського райсуду від 16.05.2023 відмовлено у задоволенні позову КНП «Сновський центр первинної медичної допомоги» Сновської міської ради Корюківського району за участю третьої особи – Сновської міської ради про стягнення з фізичної особи 80,5 тис. грн.
Указані кошти відповідачка отримала як «молодий спеціаліст» – медичний працівник комунального закладу на підставі Програми місцевих стимулів для медичних працівників, затвердженій рішенням міської ради від 20.12.2019. У зв’язку з отриманням допомоги фізична особа зобовʼязувалася відпрацювати на посаді в КНП «Сновський центр первинної медичної допомоги» 5 років, однак через 4 місяці з моменту працевлаштування і через 2 місяці після отримання коштів звільнилася, проте повертати отримані кошти відмовилася.
У матеріалах справи торішньої давнини називається й імʼя лікарки, яка у серпні 2021-го прийшла працювати у Сновському «ЦПМД» - це уродженка Сновщини Любов Здрелько, у дівоцтві Зачепа.
Повідомлялося тоді, що лікарка закінчила Сумський державний університет, пройшла інтернатуру на базі інституту післядипломної освіти імені О.О. Богомольця за фахом загальна практика сімейної медицини.
Її оформили на роботу і виплатили 100 тис грн матеріальної допомоги. З урахуванням податків це 80,5 тис грн.
Однак, вона пропрацювала на посаді медпрацівника лише 4 із 60 місяців (5 років), на які, надаючи фінансову допомогу, обгрунтовано розраховувала територіальна громада. Згодом звільнилася за власним бажанням, йдеться у Єдиному реєстрі судових рішень.
Торік на суді лікарка пояснювала - у матеріалах справи відсутній додаток до Програми, а додана позивачем до позовної заяви програма не містить положень чи умов щодо повернення матеріальної допомоги.
За доводами відповідача у матеріалах справи відсутні взагалі будь-які документ, доказ, посилання на закон чи норму права, що можуть свідчити про її зобов`язання повернути матеріальну допомогу.
Як зазначає відповідач, заява відповідача від 07.09.2021 сама по собі не може бути достатнім доказом прийняття будь-яких зобов'язань. Але навіть виходячи із тексту заяви, відповідач не порушила жодних умов отримання матеріальної допомоги, а саме щодо відпрацювання найменше 5 років у місцевому закладі охорони здоров`я.
Звільнення відповідачки з посади лікаря КНП «Сновський центр первинної медичної допомоги», призвело до втрати комунальним підприємством фахового медичного персоналу, а територіальною громадою міста – коштів з місцевого бюджету у вигляді виплаченої матеріальної допомоги, наголошують у прокуратурі.
Водночас факт неповернення коштів унеможливлював їх повторне використання для залучення іншого фахового медичного працівника до роботи в комунальному медичному закладі. Проте у задоволенні позову Щорським районним судом 16.05.2023 відмовлено з формальних підстав.
Враховуючи факт вибуття коштів з місцевого бюджету, наявністю підстав для спростування висновків суду І інстанції, Корюківською окружною прокуратурою здійснений вступ у вказану справу шляхом подання апеляційної скарги.
Надавши оцінку доводам сторін, постановою Чернігівського апеляційного суду від 16.07.2024 скаргу прокурора задовольнили повністю: стягнуто з фізичної особи на користь КНП «Сновський центр первинної медичної допомоги» 80,5 тис. грн отриманих коштів, а також більше 6 тис грн – витрат на сплату судового збору.
Рішення суду апеляційної інстанції набирає законної сили з моменту проголошення та підлягає виконанню та касаційному оскарженню не підлягає.
Джерело: Чернігівська обласна прокуратура, авторка Анастасія Ярмоленко
"Час Чернігівський" писав про таке: