Мода “на Патрона” - це шкідливо, вважають зооволонтери

17 ТРАВНЯ 2022, 11:38

10752

Мода “на Патрона” - це шкідливо, вважають зооволонтери

Патрон на завданні

Пес породи джек-рассел-тер’єр (ДРТ) по імені Патрон за лічені тижні став суперзіркою планетарного масштабу. Чернігівські рятувальники радіють популярності помічника, а от зооволонтери нині стривожені. Адже в Україні здійнялася хвиля захоплень породою собаки. А там де є мода - завжди будуть і зловживання.

Відома чернігівська зооволонтерка Яна Тулупова зі своєї сторінки у соцмережах закликала не заводити джек-рассел-тер’єра виключно через захоплення Патроном.

- Благаю не робити цього, бо за рік-два матимемо гору викинутих собак. Як з хаскі було, акіта-іну Хатіко, сенбернаром Бетховен, далматинами.

Собак треба вибирати за породними характеристиками, а Патрон - це мисливський собака і він не кожному до снаги. Йому треба постійна робота. Вони дуже активні і без роботи просто будуть робити вам страшні нерви. Нищити майно, наприклад. З собаками "як Патрон" треба постійно працювати, завантажувати їхній мозок. Це дуже специфічна порода.

Волонтери з Happy Paw теж застерігають: не фахівці не можуть підготувати собаку-сапера, який працює з пошуку вибухових речовин, це неможливо як з правової точки зору, так і з практичної, адже необхідний досвід та філігранне володіння методиками навчання. Це надзвичайно відповідальна та небезпечна робота, яка має виконуватися фахівцями: ЗСУ, СБУ, ДСНС, поліцією, прикордонною службою.

Окрім того, і про це часто згадує господар Патрона, чернігівський песик не стільки шукає вибухівку, як підбадьорює рятувальників-саперів своїм жвавим норовом і оптимістичними фотографіями.

Чим же тоді зайняти джек-рассела? При вмілому поводженні ці собаки можуть стати надійними невтомними партнерами для активних занять, подорожей та спорту. Джеки можуть бути успішними у багатьох видах кінологічного спорту — від слухняності до бігу з перешкодами або танців. Вони охоче підтримають будь-яку активність свого власника, всі заняття, які задіюють їхній інтелект та дадуть змогу активно рухатися. Подорожі, тривалі прогулянки, плавання, стрибки, трюки, дог-фрізбі — всюди джек охоче себе проявить.

На прикладі чернігівського хвостатого рятувальника помітно, що він постійно у русі, на виїздах, у полях з господарем. Це - не хатній собака. Вдома сидить хіба що друг песика - кіт Том. Тож, Яна Тулупова радить: навіть якщо наважились саме на ДРТ- уважно читайте породні характеристики. Не купувати цуценят у “разводчиків” на olx, оскільки це є знущанням над твариною та безкінечні пологи.

Собака має бути усвідомленим вибором родини і тільки у офіційних заводчиків з документами, після ретельних консультацій. У випадку, якщо ж “дитина просить”, тоді краще купити в магазині іграшок плюшевого Патрона.

На різних маркет-плейсах виробники поступово опановують і цього героя, зокрема, буквально “малою кров’ю”, як-от тут - на іграшку пса Макса з анімаційної стрічки Universal Pictures “Секрети домашніх тварин” просто вдягли жилет із підписом Патрон. Хоча, навіть творці мультику на офіційних ресурсах зізнаються: Макс - швидше збірний образ, аніж точне зображення джек-рассел-тер’єра.

Схожі новини

В овочево-ягідних рядах Чернігівщини падають ціни. Почім суниця, кабачки й молода капуста

15 ЧЕРВНЯ 2024, 10:21

Бізнесмен живе з колишньою дружиною депутата: подробиці стрілянини у Прилуках

15 ЧЕРВНЯ 2024, 08:50

Обстрілів за тиждень поменшало: ситуація на прикордонні Чернігівщини

15 ЧЕРВНЯ 2024, 08:13

У Чернігові поховали 25-річного загиблого на війні бійця

14 ЧЕРВНЯ 2024, 18:46

«Кину матюкатися у фейсбуці» - як волонтер з Чернігівщини привертає увагу до зборів на ЗСУ

14 ЧЕРВНЯ 2024, 18:14

У Чернігівській області зʼявилися 14 нових магазинів. Які та де

14 ЧЕРВНЯ 2024, 17:12

Неврологічне відділення в Корюківці розширилося, але черги на лікування не зникли. Хворі їдуть з усіх сусідніх громад

14 ЧЕРВНЯ 2024, 16:31

ТОП-переглядів