14 липня запам‘ятається не лише жахливим терактом російської армії у Вінниці, а й повідомленням про смерть талановитої української науковиці, фахівчині у галузі біофізики Ольги Броварець. Їй було усього 35.
Новину про її смерть повідомив у соцмережах її старший брат, теж науковець, 37-річний викладач Київського кооперативного інституту бізнесу і права Олександр Броварець. Його слова нині цитують медіа України.
«Померла моя сестричка, Оля (Броварець Ольга Олександрівна), - повідомляє на своїй сторінці у соціальній мережі Олександр Броварець.
Ольга Олександрівна Броварець (нар. 10 жовтня 1986) — українська дослідниця в галузі біофізики, доктор фізико-математичних наук (2016), лауреатка премії Scopus Awards Ukraine 2016 року в номінації «Найкращий колектив вчених, який досяг значних наукових результатів без західних колаборацій» (разом з Дмитром Говоруном), премії «Лідер науки України 2016. Web of Science Award»] і премії Президента України для молодих вчених, провідний науковий співробітник відділу молекулярної та квантової біофізики Інституту молекулярної біології і генетики НАН України.
Ольга Броварець - фото зі сторінки Юрія Бутусова
Стипендіатка іменної стипендії Верховної Ради України для найталановитіших молодих учених (2017 року та 2019 року). Авторка понад 60 наукових праць, опублікованих переважно у провідних міжнародних виданнях. Має високі наукометричні показники: індекс Гірша 22 (без самоцитувань 12) у Scopus (914 цитувань, 44 документи) і 22 у Google Scholar (1055 цитувань)[10] (станом на січень 2017 року).
Царство небесне, люба сестричко!», - написав Олександр.
Родина вирішила не розкривати причин смерті видатної вченої.
Дата смерті Ольги Броварець вже з’явилася у Вікіпедії.
Талановита ніжинка стала відомою на всю Україну завдяки телесюжету ТСН, який зробила журналістка Галина Сергєєва «Українка зробила сенсаційне відкриття, яке може врятувати людство від раку та інших хвороб» у січні 2017. Після цього новини про молоду докторку наук не сходили з перших шпальт. Широкий загал нею захоплювався, а от колеги-вчені, навпаки, сприйняли її успіх погано - на 1+1 навіть надходили анонімні повідомлення з метою дискредитації Ольги. На загальних зборах в її рідному інституті влаштовували розбірки робіт науковиці, повідомляла Сергеєва.
Тож, згодом, молода жінка-вчена дистанціювалася від публічності, зникла з усіх соціальних мереж, видалила акаунти і перестала з‘являтися у публічному просторі.
Усі друзі та колеги Ольги шоковані трагічною звісткою.
Михайло Висоцький:
Ми з нею разом захищалися, одного дня на одній раді. Спочатку слухали дисертацію Олі, потім – мою. А потім був наш спільний бенкет... Спочатку її керівника Дмитра Говоруна раптово не стало - чудовий учений, чудовий викладач, тепер ось... 35 років. Іноді не знаходжу слів.
Тамара Харчілава:
Втрата… Чудова людина, неймовірно талановита! Їй заздрили, їй мстилися за її талант, її ненавиділи та травили… Моя родина сумує...
Сергій Сенчуров:
Царство Небесне пані Ользі. Співчуття рідним і близьким
Читати також: