У Ніжині на зустрічі «Діалог влади та бізнесу» презентували Національну програму з агропереробки. Це можливість для аграріїв збільшити додану вартість продукції, відповідно - наростити прибутки, а також вийти на європейські ринки. Для Чернігівщини агропереробка надзвичайно актуальна.
Дуже багато бізнесу йде в переробку. Це вимушена історія з одного боку, і переробка підвищується на підприємствах від 10% до 30%. Але це і прибуткова історія. Переробка – це збільшення доданої вартості і можливість заробити бізнесу, який працює у надскладних умовах, - каже В'ячеслав ЧАУС, голова Чернігівської ОВА.
Міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль, який і презентував програму агропереробки, каже: приїхав не лише розповісти про перспективи, але й послухати аграріїв «на місцях», почути про їхні проблеми та очікування від влади.
Зокрема, це бажання аграріїв продовжити програму «5-7-9», питання про виплату дотацій на гектар оброблюваних угідь, дотації на утримування великої рогатої худоби. Це ті питання, які турбують сьогодні аграріїв Чернігівщини. Вони відверто про це говорили. Ми бачимо певні недоліки в системі держпідтримки, які необхідно прибрати, щоб діалог був прогнозований з аграріями і гарантована підтримка, - каже міністр.
Віталій КОВАЛЬ та В'ячеслав ЧАУС
Чернігівщина – прикордонний регіон, а тому потребує особливої уваги та спеціальних рішень щодо підтримки агробізнесу. Хоча, до речі, в деяких аспектах регіон відновився. Приміром, посівна відбувається на рівні 92-93% від рівня до повномасштабного вторгнення. Аграрії кажуть: потрібно вже зараз думати про майбутнє. І не лише про відновлення, але й про розвиток. Ось що говорить генеральний директор "ТАС Агро Північ" Сергій Зіненко:
Питання були підняти досить злободенні. Це і виробництво с/х продукції у прифронтових зонах, сплата на пільгових умовах податків і подальший розвиток. Не зважаючи на війну, потрібно дивитися у світле майбутнє.
Сергій ЗІНЕНКО
Це вже четверта зустріч «Діалог влади та бізнесу», яка традиційно об’єднує керівників області та місцевих підприємців у вирішенні нагальних питань.
Час Чернігівський писав про таке: