Мільйонні збитки для оборони: на Чернігівщині ліквідовано схему розкрадання бюджетних коштів

12 ЛЮТОГО 2025, 11:46

12902

Чепурний Арсен

Мільйонні збитки для оборони: на Чернігівщині ліквідовано схему розкрадання бюджетних коштів

Мільйонні збитки для оборони: на Чернігівщині ліквідовано схему розкрадання бюджетних коштів

Поліція викрила учасників схеми систематичного привласнення бюджетних коштів на закупівлі матеріальних цінностей для військових частин за завищеними цінами. До злочинної групи входили керівник квартирно-експлуатаційного відділу одного з військових гарнізонів Чернігівщини та його підлегла, а також цивільний комерсант. Збитки сфери оборони від протиправних дій спільників перевищили 3 мільйони гривень.

Про це повідомляє Відділ комунікації поліції Чернігівської області.

В процесі досудового розслідування слідчі Головного управління Нацполіції в Чернігівській області за оперативного супроводження регіонального Управління стратегічних розслідувань встановили, що керівник квартирно-експлуатаційного відділу гарнізону, діючи спільно з підлеглою, заради особистого збагачення організував схему отримання незаконних прибутків.

Суть злочинної схеми полягала у заволодінні бюджетними коштами на заготівлі твердого палива (дров) для потреб гарнізону.

Слідство встановило, що упродовж 2022 року посадовці за попередньою змовою з підконтрольною фізичною особою-підприємцем, зловживаючи службовим становищем, уклали 3 прямі договори на поставку дров для опалення військових частин за цінами, що більш ніж удвічі перевищували середньоринкові.

У результаті серії послідовних закупівель палива за завищеними цінами сумарні збитки, завдані сфері оборони України, склали понад 3 мільйони гривень.

Наразі слідчі поліції Чернігівщини за погодженням з прокурором Чернігівської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону повідомили обом посадовцям про підозру у вчиненні розтрати чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненому повторно, за попередньою змовою групою осіб, в умовах воєнного стану, в особливо великих розмірах (ч. 5 статті 191 Кримінального кодексу України).

60-річному цивільному комерсантові оголошено підозру у вчиненні пособництва у вказаній вище розтраті чужого майна (ч. 5 статті 27, ч. 5 статті 191 КК України).

Зловмисникам загрожує позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Досудове розслідування триває.

"Час Чернігівський" писав про таке: Керівника лісгоспу на Чернігівщині викрили в розкраданні коштів

 

Схожі новини

До 14 годин без електрики: графіки відключень по Чернігівщині на пʼятницю, 12 грудня

11 ГРУДНЯ 2025, 23:32

Фінансових порушень на 193 млн: аудитслужба та поліція підбили підсумки роботи за рік

11 ГРУДНЯ 2025, 21:42

Вiдео

Люди під впливом тіктоку, емоції зашкалюють: десантник «Караїм» про ставлення людей до ТЦК

11 ГРУДНЯ 2025, 21:12

Замах на вбивство: у Чернігові бійця ЗСУ кликали на підставне "побачення"

11 ГРУДНЯ 2025, 18:01

Директор школи на Чернігівщині зробив велику скриню для листів Миколаю

11 ГРУДНЯ 2025, 17:10

Ворожа ДРГ проривалась на Чернігівщину

11 ГРУДНЯ 2025, 17:02

Скільки їхала швидка на місце трагічної ДТП у Прилуках, де загинула дитина

11 ГРУДНЯ 2025, 16:05

ТОП-переглядів