Під час останнього обміну найбільшу кількість реакцій зібрала світлина захисника, який зі сльозами на очах дивився на яблуко. Автор фото - уродженець Симферополя фотограф Віталій Юрасов.
Чимало українців та іноземців за силою емоційного сприйняття порівнюють цю світлину зі знімками, зробленими під час Другої світової війни у німецьких концтаборах.
26 квітня також повернувся додому і уродженець Носівки артилерист Ярослав Сорока. Ролик про те, як він з двома побратимами, зокрема, і тим солдатом зі світлини Юрасова, вперше за рік їдять яблука - виклала у ТікТок Юлія Приймак, керівниця Центрального представництва Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.
На ньому хлопці кажуть, що рік мріяли скуштувати фрукти і роблять перекус на свіжому повітрі. Ярослав Сорока на відео зізнається: завдяки «турботі» окупантів за час полону він втратив 20 кг ваги.
За добу ролик набрав понад 7,5 млн переглядів і став вірусним.
В інтерв’ю виданню «Нежатин» матір захисника Валентина Сорока каже, що сина мобілізували 22 березня 2022. Востаннє вони спілкувалися по телефону торік 7 квітня. Запевнив, що у них все добре, хоч жінка по характерних звуках, що доносилися з динаміка телефону, розуміла, що нічого доброго для хлопців на тих позиціях не було.
– Ти де?
– А ти булочки з ізюмом любиш?..
З побратимами
Далі була тиша майже на цілий рік. Наприкінці січня з’явилася інформація, що Ярослава начебто бачили в числі військовополонених в одному з таборів у Тульській області. З наступним обміном надійшла чергова інформація про сина та про нелюдські умови утримання українських військовополонених у російських таборах.
У полоні чернігівець пробув понад рік. За цей період чоловік змінив 4 табори для військовополонених.
Після повернення додому всіх хлопців перевезли по відповідних підрозділах для проходження медичного обстеження. Наразі Ярослав при зрості 180 сантиметрів важить 45 кілограмів. До полону в нього були проблеми зі шлунком. Є й інші травми - переламані ребра та проблеми з ногами. Коли він зможе повернутися у Носівку, ще невідомо. Нині він лікується у госпіталі в Полтаві.
Ірина у чоловіка нічого про полон не питала, щоб його не травмувати, потім він сам почав дещо розповідати, каже жінка в сюжеті «Суспільне Чернігів».
“Розповідає, що били та різали й по 16 годин стояли. Били так, що по півтора тижня лежав, не приходячи в себе. Каже, пройшов 10 кругів пекла”.
За даними Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, від 24 лютого Україна повернула 2235 українців і українок із російського полону.
З дружиною Іриною та сином Микитою
"Час Чернігівський" писав про полонених:
- Що робити, якщо військовослужбовець зник безвісти або потрапив у полон? Поради родичам
- Обіцяли спалити живцем, давали «щі» та змушували вчити пісні про «дядю Вову»: Вікторія Андруша із Чернігівщини про полон та курське СІЗО
- 32-річного семенівця звільнили з полону внаслідок обміну 11 листопада. Він зник 2 місяці тому під Бахмутом