"Ми весь час перебуваємо в процесі руйнування": як живе громада на кордоні з рф

23 ТРАВНЯ 2024, 09:18

1355

Голова громади Сергій Деденко розказав, як живе Семенівка під постійними обстрілами

Голова громади Сергій Деденко розказав, як живе Семенівка під постійними обстрілами

Через постійні обстріли, невизначеність та небезпеку економічне життя в Семенівській громаді призупинилося, розповідає голова громади Сергій Деденко Чернігівській редакції «Освітнього дому прав людини». 

Очільник зауважує: до початку великої війни у Семенівці мали багато планів щодо розвитку громади. А тепер зовсім немає впевненості, чи є тут взагалі майбутнє. 

«Адже прогнозують, що може стати ще гірше. Бізнес знищено наполовину, землі вийшли з обороту. Розумієте, багато приватних фермерів, які будували свої господарства 30 років, втратили все за один рік. Я не кажу вже про прикордоння, де життя взагалі немає», – із сумом констатує Сергій Деденко.

Сергій Деденко

Сергій Деденко

І додає, що зараз у громаді катастрофічно не вистачає людей, себто робочих рук. Деденко каже, що навіть директори підприємств паралельно сідають за кермо тракторів і орють, сіють, збирають урожай.

Але бракує не лише фермерів. З медиками ситуація не краще. Не допомагають навіть пропозиції підйомних у 100 тис грн та якісного службового житла. 

“У нас не вистачає лікарів. За минулий рік з громади виїхало двоє хірургів, троє гінекологів, один інфекціоніст. До війни ми приваблювали молодих лікарів зарплатами, давали квартири з ремонтами, а зараз через небезпеку ці фахівці залишили громаду”, – говорить голова.

З вчителями ситуація трохи краща, бо всі школи в регіоні працюють дистанційно. Проблем із гаджетами немає, а ось із інтернетом у селах – є. Громада зараз не може жити повноцінним життям: заборонено збиратися в групи, проводити масові культурні заходи тощо. 

Наразі звідси виїхало 40% мешканців, через обстріли інфраструктура та цивільні будинки продовжують руйнуватися. Як їх відбудовувати - те ще питання. 

“При розробці програми відновлення у нас виникли певні труднощі. Розумієте, нам важко зорієнтуватися в напрямах відновлення, адже ми весь час перебуваємо в процесі руйнування, як інфраструктури громади, так і цілих галузей економіки”, – наголошує голова.

Знищена сільськогосподарська будівля у Семенівці

Знищена сільськогосподарська будівля у Семенівці

Пошкоджена будівля лікарні у Семенівці

Пошкоджена будівля лікарні у Семенівці

Ліквідація наслідків ворожих обстрілів у Семенівці

І разом із тим запевняє, що зараз громада краще підготовлена до можливого повторного наступу. Багато жінок отримали водійські посвідчення, щоб у разі небезпеки виїхати. 

Так само в громаді є план евакуації людей, підготовлені місця їх розселення, є запаси їжі, пального. Але попри всі небезпеки та прогнози життя тут продовжується. Українське життя за 12 км від росіян. 

Також допомагають і сусіди по прикордонню. Зокрема, Корюківська громада. Так, Сергій Деденко повідомив, що завдяки голові Ахмедову Ратану та депутатському корпусу міської ради громада отримала фінансову допомогу для відновлення роботи міської ради «внаслідок ворожих обстрілів з боку скажених сусідів».

Пошкоджене обстрілами приміщення Семенівської міської ради

Пошкоджене обстрілами приміщення Семенівської міської ради

Джерело: "Освітній дім прав людини"

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

Авіакатастрофа в Броварах: родина загиблого бортмеханіка з Ніжина очікує на правду

15 ЧЕРВНЯ 2024, 21:33

Вiдео

"Клас безпеки" створили для дітей із вадами зору в Чернігові

15 ЧЕРВНЯ 2024, 20:42

77 дітей й досі під обстрілами

15 ЧЕРВНЯ 2024, 18:50

На Чернігівщині фермер замість льону вирощує гарбузи

15 ЧЕРВНЯ 2024, 15:48

Вiдео

«Із 2013 року наш підрозділ врятував до 100 людей», - спецпризначенець ДСНС Олександр Ольховик про врятовані життя, медаль і професію

15 ЧЕРВНЯ 2024, 14:11

Заповів поховати себе біля дружини: на Чернігівщині прощались із бійцем ЗСУ

15 ЧЕРВНЯ 2024, 13:26

В овочево-ягідних рядах Чернігівщини падають ціни. Почім суниця, кабачки й молода капуста

15 ЧЕРВНЯ 2024, 10:21

ТОП-переглядів