«Ми були в такій же скруті, а тому хочемо допомагати Херсону», - чернігівські волонтери повернулися із поїздки на південь

30 ЛИСТОПАДА 2022, 10:44

2336

Невтомні чернігівські волонтери минулого тижня дісталися Херсону. Найперше, що потребували люди – це продукти харчування. Чернігівці порадували херсонців поліською картоплею та іншими овочами, які люб’язно надали фермери Сіверщини.     

"Друзі, роздали всі овочі, зморилися, приїхали записати відео. Будемо видвигатися на Чернігів Слава Україні!" - каже Олег Бібіков, волонтер із Чернігова.

Перше враження, яке справив Херсон на наших волонтерів – гнітюче, адже 8 місяців окупації завдали катастрофічних наслідків передмістю та його жителям. І відновлювати доведеться все дуже довго, каже Олег Серик, який нещодавно повернувся з півдня.

"Після заїзду в Херсон, до того передмістя - його не було. Як наша Новоселівка. Але там просто нема чого відновлювати. Там все під нуль. За 8 місяців боїв все заміновано. Максимально. Люди в першу чергу, вони подавлені. Якщо   нас люди витримали місяць, а там 8 місяців тримали в полоні, обмежили в пересуванні, були заручниками", - розповідає Олег Серик, волонтер.

Херсонці чекали на повернення України, чекали на ЗСУ, на волонтерів. І хоча місту зараз важко без світла, води та тепла, чернігівці, які самі пережили таку ж скруту, активно допомагають визволеному місту.

"Людина, яка сама була в такій ситуації, вона хоче допомогти людям, які в скруті. Тому Чернігів багато допомагає Херсону та області. Там багато волонтерів, які допомають продуктами, евакуацією, теплими речами. Наша робота в Херсоні потрібна", - каже Олег Серик.

Волонтери втомлені, але планують нові візити до Херсону і не тільки, адже їм скрізь раді і цивільні, і військові.

"Час Чернігівський" знімав сюжети про роботу чернігівських волонтерів відразу після визволення Чернігівщини у квітні:

Схожі новини

Як фотоапарат, який вкрали росіяни, допоміг ідентифікувати окупантів

23 ЛЮТОГО 2024, 13:40

У Чернігівській ОВА розповіли як працюють для прозорості тендерів

23 ЛЮТОГО 2024, 12:45

Наталія квасить зеленки в 200-літровій дубовій бочці, що залишилась від батька. Кожен гриб чистить зубною щіткою

23 ЛЮТОГО 2024, 12:34

Чернігівці поширили фейк про військкомат: здебільшого постили чоловіки або ухилянти

23 ЛЮТОГО 2024, 11:36

Плюс троє суддів на Чернігівщині. Де побільшало слуг Феміди?

23 ЛЮТОГО 2024, 11:20

Де і як українцям, які отримали травми через війну, безкоштовно пройти реабілітацію

23 ЛЮТОГО 2024, 10:45

«Північний шлях» буде перевозити людей, розгрібати завали, з «плювачки» латати дороги. Або ні

23 ЛЮТОГО 2024, 10:27

ТОП-переглядів