Менське агропідприємство хоче брати воду з Десни і вирощувати насіння картоплі

06 СІЧНЯ 2024, 14:02

3340

Менське агропідприємство хоче брати воду з Десни і вирощувати насіння картоплі

Менське агропідприємство хоче брати воду з Десни і вирощувати насіння картоплі

ТОВ «Агроресурс-2006» прокладе на свою земельну ділянку біля села Ушня на Менщині водопровід із природної водойми, для  поливу. Облрада дала дозвіл на розробку технічної документації.

— Два роки ми намагалися добитися дозволу, — сказав Сергій НЕЗГОДА, керівник «Агроресурсу-2006». — І це ще не кінець. Водопровід потрібен для вирощування картоплі.

— Великі площі?

— Поки що гектарів 70. Податки, заробітну,  орендну плату платити, чистити дороги, надавати спонсорську допомогу і допомагати військовим треба. Отож, працюємо.

— Воду планують брати з Десни, — додав Геннадій ПРИМАКОВ, голова Менської територіальної громади. —  У нашій громаді немає жодного іншого підприємства, яке б поливало поля таким методом. І, мабуть, вони перші в області, хто офіційно бере дозвіл. Займаються насіннєвим матеріалом, офіційно укладений контракт з німецькою фірмою, що запатентувала свої елітні сорти картоплі. І наше агропідприємство уклало контракт, що куплять обладнання і на своїй землі будуть вирощувати насіння німецької картоплі. Це стало б великим проривом, бо в рази знизило б ціну на насіння картоплі для наших фермерів. Саме для цього і потрібен полив. А також це додаткових 30 робочих місць. Підприємство вклало багато грошей у розвиток. Успішне господарство.

Сплачують податки, працюють «по-білому». Кріпко допомагають нашим військовим. У них збереглися жорна чи 1924, чи 1925 року, на яких мололи зерно на борошно під час окупації області.

Це вже не перша спроба «Агроресурсу» з поливом.  Ще у 2021 році підприємство прокладало систему поливу на території Ушнянської громади на Менщині, не маючи на це дозвільних документів.

Тоді представники підприємства запевняли, що документи знаходяться в процесі виготовлення в Деснянському управлінні водних ресурсів. Планували використовувати 2600 кубів води на добу.

Авторка: Юлія СЕМЕНЕЦЬ, "Вісник Ч"

"Час Чернігівський" писав про таке: Як краще зберігати картоплю? В сітках чи насипом? Як варіант — «забулись викопати»

Схожі новини

У громаді на Чернігівщині повідомили про смерть бійця ЗСУ

25 ТРАВНЯ 2024, 05:25

Підозра секретарю Ніжинської міськради: що відомо?

24 ТРАВНЯ 2024, 21:27

«Жити в селі стає нестерпно»: жителі прикордоння Чернігівщини

24 ТРАВНЯ 2024, 19:17

Вiдео

«Хто достойний жити, так ці хлопці, але їх вже нема», - у чернігівській школі вшанували пам'ять випускників-героїв

24 ТРАВНЯ 2024, 18:15

Маленька свічка - велика біда: на Ічнянщині зайнялися житлові будинки

24 ТРАВНЯ 2024, 17:11

Фото

У соціальній пральні на Чернігівщині - нові машинки і сушарки. Хто купив

24 ТРАВНЯ 2024, 15:57

Листоноша з Чернігівщини стала військовою. Її син також служить

24 ТРАВНЯ 2024, 14:45

ТОП-переглядів