Медикиня розповіла, як працювала «екстренка» в окупації і як справляються зараз

02 ЛИПНЯ 2025, 10:20

1183

Василенко Соломія

Медикиня розповіла, як працювала «екстренка» в окупації і як справляються зараз

Медикиня розповіла, як працювала «екстренка» в окупації і як справляються зараз

Ічнянська громада, що на півдні Чернігівщини, на початку повномасштабного вторгнення на місяць опинилася в окупації. Та вже наприкінці березня 2022 року містечко стало надійним тилом для прифронтових регіонів.

Наталія Щербина працює на «швидкій» із 1978 року — спершу лікаркою виїзної бригади, а після реформи системи первинної медичної допомоги вона очолила Ічнянську підстанцію Прилуцької станції екстреної медичної допомоги. Тепер у її підпорядкуванні — 32 різнопрофільні медики, які забезпечують потреби не лише населених пунктів громади, а й займаються транспортуванням хворих до обласної лікарні, повідомляє UNDP Ukraine.

«Ми обслуговуємо навіть віддалені громади. Деякі з них розташовані за 50 кілометрів від міста. Пацієнтів з інфарктами веземо за 200 кілометрів до обласної лікарні в Чернігові», — розповідає Наталія Щербина.

Підстанція не припиняла роботи й на початку повномасштабного вторгнення. Тоді, пригадує Наталія, усі лікарі залишилися на роботі, ніхто не виїжджав.

«Росіяни зруйнували станцію звʼязку в Чернігові, пацієнти не могли викликати “швидку” як зазвичай через оперативну лінію. Але ми організували свій звʼязок і через мобільні телефони повідомляли одне одному, де є хворий і куди потрібно виїхати», — пригадує Наталія Щербина.

Медикиня розповідає, що під час окупації бригаді «швидкої» довелося виїжджати навіть у ліс поблизу села Припутні, що неподалік Ічні. Тоді мешканці, які намагалися виїхати з окупації, підірвалися на розтяжці з вибухівкою.

Після повернення населеного пункту під контроль України підстанція отримала три реанімобілі. За словами керівниці центру, наразі вони цілком покривають потреби громади. Один із них передали на підстанцію у листопаді 2023 року завдяки ініціативі Програми розвитку ООН (ПРООН) та фінансовій підтримці Уряду Канади.

Спеціалізована автівка дає змогу перевозити пацієнтів у критичному стані не лише в межах області, а й по всій території України. Автомобіль має все необхідне обладнання для надання медичної допомоги, зокрема апарат штучної вентиляції легень, дефібрилятор, електрокардіограф, різні види медичних нош, вакуумний матрац, набір для лікування переломів, шийно-комірцевий набір, кисневі балони, шприцевий насос тощо.

«Завдяки цьому наші лікарські й фельдшерські бригади можуть возити важких пацієнтів у лікарні Ніжина і Прилук», — додає Наталія.

Джерело: UNDP Ukraine. Фото: Костянтин Чернічкін / Reporters / ПРООН в Україні

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

Вiдео

На Чернігівщині відбудовують пошкоджену школу: коли планують завершити

02 ЛИПНЯ 2025, 20:43

Уламки шахеда вбили Олексія Богдана

02 ЛИПНЯ 2025, 18:34

Дев’ятеро непотрібних батькам діточок живуть у лікарні в Корюківці

02 ЛИПНЯ 2025, 17:08

Загинув у 19: на Донеччині поліг контрактник із Третьої штурмової. У громадах - втрати

02 ЛИПНЯ 2025, 16:02

Рік тому під Торецьком поліг 43-річний чернігівець - тіло повернули після обміну

02 ЛИПНЯ 2025, 14:54

«Після волейболу залишились відпочити». Російський «Ланцет» вдарив по компанії підлітків

02 ЛИПНЯ 2025, 13:36

"Під кайфом" за кермом: у Чернігові водій тікав від патрульних

02 ЛИПНЯ 2025, 12:27

ТОП-переглядів