Після чергового ракетного удару ворога у Чернігові вирішили збільшити кількість мобільних укриттів на вулицях міста. Вони здатні захистити людей від уламків. Подібні укриття у багатьох містах України почали з’являтися ще починаючи з 2022 року.
"Ми проаналізували, що відбувається під час ударів і тривог по країні. Найбільше травм і загиблих від осколкових поранень, вибухової хвилі, уламків шахедів, ракет і будинків. Саме від цього страждають люди. Це укриття забезпечить захист від уламків. Воно малогабаритне, воно не буде цілллю ракет і шахедів, буде ефетивно захищати", - пояснює Дмитро Брижинський, начальник Чернігівської МВА.
Дмитро Брижинський
Наразі у Чернігові є 6 мобільних укриттів на вулицях. Їх надали місту благодійники. В кожному може розміститися близько 10 людей.
Днями і військова адміністрація, і міська рада дійшли згоди щодо закупівлі ще 10 мобільних укриттів. На це гроші в бюджеті є, кажуть чиновники. Ціни на такі захисні споруди залежать від розмірів і коливаються від кількох сотен тисяч до кількох мільйонів гривень.
"У нас 6 є. Поставити ще 10, уважно подивитися адреси, де потрібні. Одна вимога: є автоматичні замки, коли тривога, то через карточку по GPS відкриваються. Але потрібно налаштувати, щоб, коли нема світла чи мобільного інтернету, вони відкривалися", - каже Олександр Ломако, в.о. міського голови.
Олександр Ломако
Наразі тема укриттів в будинках і установах активно обговорюється через проблеми з доступом. Розроблений мезанізм не працює, а відповідальні особи так і не відкривають під час тривог сховища.
Автори: журналіст Юрій Михуля, камера Олександр Довбенко.
"Час Чернігівський" писав про таке: Ракетна атака на Чернігів: багато вбитих і поранених, пошкоджено десятки будинків, установ та авто