У села Срібнянської, Талалаївської, Варвинської громад щотижня приїздить медична мобільна бригада. У її складі не тільки медики, а й — щоразу — психолог та соціальний працівник.
— По 30 чоловік на кожному прийомі буває, послуга виїзду в село дуже затребувана, — оцінює Ірина МАРІНЕНКО, генеральна директорка Срібнянського центру первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД).
Машина квартирує у Прилуках. Вона оснащена спеціальною апаратурою. Серед неї — спірограф (досліджує легені), кардіограф (для серця), портативний апарат УЗД.
Щочетверга мобільна команда працює в селах на Срібнянщині.
— Їде, наприклад, в село Сокиринці машина, — пояснює Ірина Маріненко. — В ній сімейний лікар, психолог, соцпрацівник, медсестра і невролог. Вони дивляться людей без направлення. Оглянули, проконсультували, повернулися. Машина виїздить тільки на села. Якщо ви живете в Срібному, прийдіть на прийом до лікарів у Срібне. Бо у виїзній бригаді наші лікарі — Будько, Дрозд, Головченко. Наші сімейники і вторинка наша.
Щосереди мобільна команда — на Талалаївщині.
— Лікарі не обов’язково наші — бувають і запрошені, якщо у нас нема фахівця, — розказує Олексій ШАЛЕНИЙ, генеральний директор Талалаївського центру первинної медико-санітарної допомоги. — Ми заздалегідь інформуємо села про виїзд бригади. Фельдшери займаються підготовкою, щоб виїзд був ефективним. Якщо їдемо завтра, то вже сьогодні на ранок знаємо, скільки буде людей, з якими хворобами.
Олексій Тарасович наголошує, що може прийти будь-хто. З тиском, головним болем. Зі скаргами на алкоголізм. Підозрою на СНІД (синдром набутого імунодефіциту), туберкульоз. Однак фельдшери підбирають пацієнтів і для психолога. Він допомагає справитися з надмірною тривожністю, порушенням сну.
Щовівторка медики й психолог, соцпрацівник — у селах на Варвинщині.
Розраховані виїзди на 10 місяців, по вересень 2024 року. Впроваджені тільки в трьох громадах області. Координаторами є гендиректори Срібнянського, Талалаївського, Варвинського ЦПМСД.
Мобільні медичні команди працюють в межах проєкту «Інновації для подолання епідемії ВІЛ» за підтримки USAID (агентства США з міжнародного розвитку). Проєкт впроваджує благодійна організація «Чернігівська мережа».
Джерело: "Вісник Ч", авторка Тамара КРАВЧЕНКО
"Час Чернігівський" писав про таке: Віддаленими селами Чернігівщини курсуватиме мобільний аптечний пункт