Справжнім майстром із виготовлення ексклюзивних предметів побуту, екологічно чистого посуду, зручних меблів, декоративних елементів є мешканець села Бахмач Микола Михайлович Гриценко.
Його вироби не лише слугують прикрасами для осель, а й використовуються для повсякденного вжитку. Працює він з різними породами дерев: сосна, вільха, осика, липа тощо. Деревина відрізняється міцністю, фактурою, кольором та іншими особливостями. Підбирає матеріал в залежності від виробу, який планує виготовити. Ескізів не робить, ідеї переважно черпає з Інтернету.
- Мені достатньо глянути на фото, і я розумію, що повинен робити та у якій послідовності,- розповідає майстер.
Зазвичай, виготовленням певних речей займається у вільний від основної роботи час. Але, коли приходить натхнення, то Микола Гриценко може засиджуватися у майстерні до пізньої ночі. Йому довподоби працювати з деревом, спостерігати, як воно змінюється і перетворюється у задуману річ. А ще він дає волю фантазії.
За 20 років, які чоловік присвятив улюбленому захопленню, самотужки набирався досвіду, поступово збільшував асортимент інструменту, вивчив певні нюанси роботи і нині продовжує розвиватися в цьому ремеслі. У творчому доробку майстра: дощечки для нарізання продуктів, вази для фруктів, хлібниця, підставки під пляшки, шкатулки, посуд, іграшки, світильник, меблі, вікна, двері та ще багато інших цікавих речей.
Першою роботою Миколи Гриценка була підставка у вигляді гармати. Змайстрував їх дві - одну для себе, іншу - на подарунок товаришу.
Цікавим виробом умільця став дерев'яний робот. Пригадує, як колись побачив цю чудернацьку фігуру, виготовлену з пластику, у дитячому конструкторі і виявив бажання відтворити його з природнього матеріалу. Довелося докласти зусиль. Старання увінчалися успіхом. У руках майстра робот став не лише прикрасою для оселі, а перетворився на практичну річ - світильник.
До цієї справи пан Микола привчав і сина Олександра. Коли почали будувати дім, хлопець допомагав батьку, спостерігав, як він столярує і сам долучався до справи. Згодом вже самотужки Олександр виготовляв вікна, двері, змайстрував собі ліжко тощо. А нині він захищає Україну від ворога у найгарячіших точках фронту. Батьки переймаються долею сина. Тому за улюбленим заняттям батько хоч на декілька хвилин відволікається від тривожних думок.
Нині майстер працює над створенням шкатулки, яка матиме свій особливий секрет.
За досить тривалий час скромний чоловік жодного разу не представляв свої вироби на виставках чи ярмарках. І ось нещодавно, за ініціативи друзів та односельців Олександра та Наталії Крисенків, у Бахмацькому історичному музеї імені Миколи Гнатовича Яременка була представлена експозиція творчих робіт із дерева Миколи Гриценка.
Джерело: "Голос Присеймів'я", авторка Світлана Кириленко
"Час Чернігівський" писав про таке: