Українсько-російська війна триває з кінця лютого 2014 року – з часу вторгнення та анексії росіянами українського Криму. Саме відтоді в прикордонному Новгород-Сіверську почав зводити маєток-замок відставний російський полковник з українським прізвищем Бондарець. Про це будівництво не раз згадували місцеві ЗМІ та національні активісти, однак до цього часу майно досі не націоналізоване. Виявляється, що росіяни мають у власності чимало нерухомості у прикордонному райцентрі.
Майданівець, а нині боєць 167 батальйону 119 бригади ТРО Юніс Аскеров нещодавно повернувся з ротації з під Бахмуту. Дивується як до цього часу майно одіозного росіянина не забрали в державу.
«Будівництво цього маєтку розпочалося майже одночасно із захопленням Криму російськими диверсантами. За високим парканом будівельники поступово зводили споруду, біля якої інколи з’являлися автівки з російськими номерами, - розповідає Юніс. – Власником будинку є Дмитро Васильович Бондарець місцевий, але військову кар’єру зробив в Росії. У розмовах полковник-пенсіонер стверджував, що має зв’язки з російським міністром оборони Шойгу та серед впливових посадовців в дипломатичних установах».
Юніс Аскеров
За словами добровольця, син власника маєтку Дмитро Бондарець перебував на посаді аташе російського консульства в Харкові та «прославився» своєю активною антиукраїнською діяльністю, за що був внесений до списків сайту «Миротворець».
«Він є кадровим співробітником Головного розвідувального управління Збройних сил РФ, - каже Юніс Аскеров. – Саме цей чоловік у квітні 2018 року намагався організувати незаконне вивезення з України екіпажу судна «Норд», затриманого українськими прикордонниками за порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію АР Крим та виїзду з неї».
Місцевий активіст, журналіст і краєзнавець Борис Домоцький обурюється, що цей злощасний будинок стоїть саме на площі Богдана Хмельницького, поруч із місцем, де проводжають в останню путь загиблих у війні з росією сіверян.
«Варто звернути увагу на те як, по-суті, ворожа споруда фігурує в кожному знімку церемонії проводів загиблих українців, перетворюючись на фотозвіт для ворожої зграї, - каже Домоцький. – До речі, владні діячі Новгорода-Сіверського рік тому вже мовили з екрану, що будуть вирішувати питання з націоналізацією. На жаль, ці слова виявилися порожніми».
Борис Домоцький
Голова Новгород-Сіверської міської ради Людмила Ткаченко пояснює:
«Націоналізація майна не є компетенцією міської ради. З цього приводу ми надавали всю інформацію прокуратурі. Наскільки мені відомо, то правоохоронці над цим працюють. Процес іде. Поки що результатів і документів у нас на руках немає. Особисто моя думка, це треба забирати. У нас, наприклад, прикордонний загін без власного приміщення».
Людмила Ткаченко
За словами міської голови, у Новгород-Сіверську є майно не лише цього росіянина.
«Ми знаємо, що є ще нерухомість росіян у місті, але оскільки це приватна власність, то інформації по них у нас немає, ми тільки по земельних ділянках можемо дивитись кому яка належить».
Відтак, питання націоналізації майна російських громадян перебуває у виключній компетенції правоохоронних органів.
"Час Чернігівський" писав про Новгород-Сіверський:
- Бруківка поплила, підрядник зник, а громада подала до суду
- На війні загинув депутат із Чернігівщини
- Безкоштовний хліб для прикордоння Чернігівщини
Джерело: Віталій Назаренко. Фото автора та Бориса Домоцького