Любецька громада - невелика, компактна, як нині вона поживає?
Заступник голови ОТГ Юрій Петренко на це питання тільки гірко зітхає у слухавку. Проблем тут явно не бракує.
З позитиву. У громаді немає російських окупантів. Є зв’язок. Проте, росіяни є у сусідній Ріпкинській громаді, що суттєво ускладнює життя в Любечі, який і логістично, і ресурсно залежить від значно більшого селища.
Відтак, у Любецькій громаді закриті продовольчі магазини, через брак харчів.
Юрій Петренко:
- З логістикою у нас проблеми. І з доставкою продуктів. Люди, наші підприємці, якщо можуть, їздять у Ріпки по хліб. По борошно. У нас же є власна пекарня, коли є продукти - печемо. Тож, поки підвозу нема - розтягуємо.
Поки у громаді всі виживають як можуть - на власних запасах.
З ліками - тут аналогічна ситуація. Їх підвіз, зрештою, як і гуманітарної допомоги, наразі неможливий. Аптеки немає. Важко.
- Проїзд ускладнений через те, що у Ріпках самі знаєте хто, - розповідає Юрій Петренко. - Про громадську безпеку ми намагаємося дбати самотужки. Наші хлопці об‘єднуються, на блок-постах стоять, патрулюють Любеч та інші населені пункти, щоб не було мародерства, звісно, ми це робимо по наших можливостях.
Окрім того, в громаді борються із паліями сухостою. В ОТГ попереджують - ті, хто порушуватиме заборону - будуть вважатися диверсантами.
Застерігають всіх жителів, що відтепер такі дії розцінюються як кримінальний злочин, який передбачає покарання у вигляді ув'язнення строком від 10 до 15 років з конфіскацією майна.