Невеликий дощик не рятує — сохне все миттю. В Чернігівській області зараз п’ятий (надзвичайний) рівень пожежної небезпеки.
Згадала Косачівку. Коли хвилями полум’я з лісу накрило село.
— Зараз виникають лісові пожежі? Можна якось запобігти?
— Звичайно, ви ж бачите, яка спека. Виникають. 13 випадків за липень на загальній площі 5,67 га, середня площа однієї пожежі — 0,43 га.
Ми постійно облаштовуємо в лісі мінералізовані смуги, — назвав один із дієвих протипожежних заходів Денис ЗЕМЛЯНКО, директор філії «Чернігівське лісове господарство» ДП «Ліси України». — Це проорана трактором ділянка шириною 2,8 метра.
— Як часто треба переорювати?
— Залежить від того, чи багато опадів, чи швидко вони заростають травою, чагарниками. Загалом оновлюємо раз на три-чотири місяці.
Мінералізовані смуги, як правило, проходять на межі лісового масиву з полем, селом. Або залісненою територією, що не належить до Державного лісового фонду. А також проходить усередині масиву.
Це один із активних і дієвих заходів попередження і розповсюдження лісових пожеж.
Також постійно проводимо моніторинг (спостереження) за допомогою систем відеонагляду. Працівники лісництв регулярно патрулюють ліс.
Зараз в області діє заборона на відвідування лісів. У зв’язку з військовим станом.
Хвойні дерева, — а таких лісів у нас більшість — легко загораються.
Під час надзвичайного рівня небезпеки цілодобово чергує державна лісова охорона. У філії 16 спеціальних пожежних машин. І шість лісопожежних модулів. Це пристосовані пожежні машини. Автомобіль на базі пікапа, в якому встановлена ємність з водою. Вони оснащені пожежними рукавами, стволами, ранцевими обприскувачами. Для ліквідації невеликих лісових пожеж. Мобільніші і швидші за стаціонарні.
Зараз щодня в кожному лісництві філії на лісовій пожежній станції чергує пожежний автомобіль.
Як тільки на моніторі черговий бачить дим, туди відправляє наряд.
* * *
— За місяць сталося чотири лісові пожежі, де залучалися рятівники ДСНС, — глянула статистику Ніна ЛУЦЕНКО, речниця ДСНС Чернігівщини. — Це були не дуже масштабні загорання.
Лісогосподарства часто ліквідують пожежі самотужки.
Джерело: "Вісник Ч", авторка Олена ГОБАНОВА
"Час Чернігівський" писав про таке:
- Ніжинка вирощує ліс із жолудів
- На Чернігівщині косять і «проривають» молодий ліс
- Скільки гектарів лісу згоріло на Чернігівщині з початку вторгнення
* * *
Ще більше цікавої інформації читайте та дивіться на цифрових майданчиках "Вісника Ч":